Foto: wikimedia.org/wikimedia.org

Leo, miláčik publika a geniálny herec, získal svojej meno podľa jedného z najväčších vynálezcov a umelcov všetkých čias.

Reč je samozrejme o da Vincim. Snímok prinesie na plátna kín štúdio Paramount čo znamená, že sa máme na čo tešiť. Vďaka Paramountu sme tento rok videli filmy, o ktorých sa nemusíme báť hovoriť ako o poriadnych peckách. Sem môžeme zaradiť pokračovanie XXX, ďalšiu adaptáciu Ghost in the Shell alebo najnovšie pokračovanie Transformerov. Odkedy však Leonardo získal svojho vytúženého Oscara za film Revenant, dal si malú pauzu.

Teda nie až tak malú. Od začiatku roka 2016 nepodpísal žiadne ďalšie natáčanie. Vzhľadom k aktuálnemu dátumu nám to zabezpečuje od jeho hereckých výkonov minimálne dvojročný oddych. To nie je veľmi priaznivá okolnosť. Teraz však nadšeným divákom môžu začať tiecť sliny, pretože herec by sa mal objaviť v nadchádzajúcom filme Martina Scorseseho Killers of the Flower Moon. Tu však jeho nadchádzajúce tituly ešte nekončia, pretože sa chystá aj na film The Black Hand, ktorý bude rozprávať o činoch srbskej nacionalistickej organizácii známej ako Čierna Ruka či Zjednotenie alebo Smrť.

Prichádza aj ďalší projekt, kde si Leonardo DiCaprio zahrá Leonarda da Vinciho v adaptácii biografickej knihy Waltera Isaascona. Podľa hollywoodskeho webu Deadline sa podarilo štúdiu Paramount vybojovať práva k tomuto projektu od Universal Pictures. Samotná kniha by mala vyjsť 17. októbra 2017. Jej autor má na svedomí aj biografiu o otcovi značky Apple, ktorá bola taktiež sfilmovaná. Réžia sa ujal Danny Boyle a Steva Jobsa si zahral Michael Fassbender.

Leonardo dostal svoje meno práve po známom renesančnom géniovi, ktorý naveky ovplyvnil umenie a je dodnes inšpiráciou pre mnohých kreatívnych a inovatívnych ľudí. Keď bola DiCapriova mama v rannom štádiu tehotenstva na návšteve vo Florentskej galérii Uffizi, študovala jeden z konkrétnych Da Vinciho obrazov. To bol moment, kedy ju jej dieťa prvý krát koplo, čo ju podnietlo k tomu, aby herca pomenovala po svetoznámom umelcovi.

#lefthandersday #lefthandersday2017 #igersitalia #igers #leonardodavinci

Príspevok, ktorý zdieľa Angelo Fernando Galeano (@afg_vocaltrainer),


Ten sa popularite taktiež nevyhol a to nie len vďaka filmom. V súčasnosti je veľmi známy práve vďaka Leonardo DiCaprio Foundation, neziskovej organizácii, ktorú založil už v roku 1998. Týka sa všetkých oblastí životného prostredia, no zameriava sa najmä na globálne otepľovanie, zachovanie zemskej biodiverzity a podporu obnoviteľných zdrojov energie. Leonardo DiCaprio je príkladnou osobnosťou, ktorá si zaslúži uznanie a plne obhajuje svojho menovca.

Pozri aj: 9 legendárnych Českých a Slovenských filmov, ktoré vás naučia o komunizme viac, ako hodiny dejepisu v škole

comingsoon.net
Príbehy
0
Komentovať (0)