Len 1 čajová lyžička tejto legálnej drogy vás môže zabiť. A nie je podobná kokaínu a heroínu

Smrtiaci práškový jed sa stal stredobodom pozornosti médií. Ak si myslíte, že sa jedná o podobnú drogu ako je kokaín alebo heroín, tak sa mýlite. Ide o čistý kofeínový prášok. Jedna lyžička čistého kofeínového prášku sa rovná asi 28 šálkam kávy a veľmi malé užité množstvo môže spôsobiť náhodné predávkovanie. Ak však človek užije väčšie množstvo, symptómy na seba nenechajú dlho čakať a nie je to veru nič príjemné. Nepravidelný srdcový tep, záchvaty, kŕče a nakoniec aj smrť.

kofein1
iflscience.com

Prášok je legálny a predáva sa na internete vo veľkých baleniach. Je takmer nemožné odmerať tú správnu dávku pomocou bežných kuchynských nástrojov. Je teda obzvlášť nebezpečné s ním takto manipulovať. Opatrenie typu: „Veď si dám len jednu čajovú lyžičku,“ sa v tomto prípade veľmi nevypláca, pretože neviete, koľko miligramov kofeínu sa v lyžičke nachádza.

kofein2
archive.boston.com

Kofeín je svetovo najrozšírenejšia spotrebovaná psychoaktívna droga. Mnohí z nás, či si to už priznáme alebo nie, si nevieme predstaviť život, nie to ešte deň bez šálky kávy. Ja takisto patrím do skupiny milovníkov kávy. Je však samozrejme rozdiel medzi „klasickou“ kávou a čistím kofeínovým práškom. V posledných rokoch už boli zaznamenané aj úmrtia na následky toho, že ľudia prijali práve kofeínový prášok a práve preto by sme mali vedieť o všetkých rizikách, ktoré nám hrozia.

kofein3
saratogafoodfanatic.com

Logan Stiner zomrel v roku 2014 na srdcovú arytmiu a záchvat, ktoré utrpel krátko po užití kofeínového prášku. Chcel len si len „dodať“ viac energie pri príprave na koncoročné skúšky na vysokej.

kofein7
loganstiner.org

Pokračovanie na ďalšej strane..Share on Facebook31
Zobraziť viac
Komentovať (0)