Foto:mnr.gov.ru / Siberian Times

/ 24 / Ľuboš Belko
V západnom Rusku sú ľadové medvede skutočnou raritou.

V skutočnosti tam vôbec nemajú čo robiť, pretože aj napriek tomu, že v Tolstojovej domovine je neustále chladno, matička Rus nie je na mnohých miestach prirodzeným prostredím arktických zvierat. A jedno z nich zablúdilo hlboko do západného Ruska, čo je viac ako 700 kilometrov od jeho zvyčajného obydlia. Fotografie, ktoré zverejnilo Ministerstvo prírodných zdrojov pre Jakutský región, zachytávajú medveďa menom Umka, ktorý sa potuloval popri rieke Kolyma.

Ako uvádza portál Siberian Times„Umku kŕmili miestni rybami, predtým než bola prevezená tisíce míľ do moskovskej ZOO.“ Podľa dostupných informácii bol medveď Umka dočasne uspatý, aby ho mohlo previezť do ZOO. V tomto regióne je takmer nemožné nájsť polárneho medveďa. V apríli bolo nahlásených 20 polárnych medveďov na 1000 kilometrov štvorcových.

mnr.gov.ru / Siberian Times

Experti tvrdia, že dôvod, prečo sa mohlo medvieďa dostať tak ďaleko od domova je, že jej matka bola zastrelená pytliakmi, ktorí odviedli Umku na juh k rieke. Expert na život vo voľnej prírode Fedor Yakovlev však pytliactvo vylúčil kvôli dobrému zdravotnému stavu medveďa. „Odmietam verziu pytliactva. Medveď bol dobre chovaný, čo znamená, že matku stratil len prednedávnom,“ povedal Yakolev pre Siberian Times.

Pozrite si tieto fotografie v galérii

Jeho verzia znie tak, že matka medvieďaťa bola buď oslabená, stará, alebo primladá. „Všetku svoju energiu a silu investovala do svojho mláďaťa. Možno na ňu zaútočil medveď hnedý a mláďaťu sa podarilo ujsť.

Pozri aj: Frustrovaný medveď v cirkuse zaútočil na svojho chovateľa počas vystúpenia. Po tom, čo ho zbili palicou, musel vo vystúpení pokračovať

indy100.com


Komentovať (0)