Lucia Mužlová / / Série
Zabudnite na tie škaredé ubytovne plné kadejakých potvor, ktoré vyzerajú ako vystrihnuté z hororu. Ak sa chystáte na lacnú dobrodružnú dovolenku a netúžite zrovna...

Zabudnite na tie škaredé ubytovne plné kadejakých potvor, ktoré vyzerajú ako vystrihnuté z hororu. Ak sa chystáte na lacnú dobrodružnú dovolenku a netúžite zrovna po all inclusive hoteli na 8 nocí v luxusných izbách, dávajte pozor. Spoločnosť Generator mení naše pohľady na lacné ubytovne tým, že ich od základov mení. Vytvárajú ponuku cenovo dostupných ubytovní, ktoré majú svoj osobitý šarm, nádherný dizajn. Jedna taká sa nachádza v Amsterdame v blízkosti Oosterpark. Približne 168 izieb a 15 eur na noc už stojí za zmienku.

Vitajte v najkrajšom hosteli vôbec.

hostel1
thedesignagency.ca

Už ste niekedy videli izbu v ubytovni, ktorá by vyzerala takto? Ja teda nie.

hostel2
thedesignagency.ca

Môžete si tu objednať pizzu, dať presso s mliekom, alebo inú kávu podľa vášho výberu. Na prízemí sa nachádza takáto skvelá kaviareň, ktorá po prežúrovanej noci v Amsterdame určite poteší.

hostel3
generatorhostels.com

Všade okolo sú moderné a umelecké detaily, ako napr. táto dáma na bicykli.

hostel4
generatorhostels.com

Ak si chcete na chvíľu oddýchnuť pri dobrej knihe, neexistuje lepšie miesto ako tento čítací kútik, ktorý sa nachádza hneď za kaviarňou.

hostel5
generatorhostels.com

Predtým ako sa z tejto budovy stal štýlový hostel, sídlilo tu oddelenie vedy a výskumu amsterdamskej univerzity. Aj z tohoto dôvodu pripomína tento kokteil bar prednáškovú sálu.

hostel6
generatorhostels.com

V hosteli sú každé ráno podávané raňajky, a ak máte nejakú špeciálnu stravu alebo požiadavky, stačí, ak to vopred nahlásite a personál to pre vás zaistí.

hostel9
instagram.com

Izby pre viac osôb vás koniec koncov budú stáť len 15 eur za noc, čo je skvelá cena. Každá izba slúži pre 4 osoby a všetky lôžka sú navyše oddelené „štítom“. Ak ste partia 4 kamarátov, určite by som neváhala. Dobrodružné povahy, ktoré cestujú samé a sú na takéto spoločné ubytovne zvyknuté však ocenia extra komfort.

hostel7
hostelworld.com

Ubytovať sa môžete aj v súkromnej izbe, kde sa cena za noc pohybuje okolo 60 eur za noc. Izby sú svetlé, vzdušné a v každej sa nachádza nejaký kus umenia.

hostel11
coolhunting.com

Spoločnosť Generator otvorila už 12 takýchto hostelov po celej Európe. Nájdete ich napríklad aj v Paríži, Kodani, Londýne, Benátkach, Berlíne, Hamburgu, Barcelone, Ríme, Štokholme a v Dubline. Na tejto snímke sa nachádza terasa v súkromnej izbe v Paríži.

hostel8
hostelworld.com

Tieto hostely nie sú len tak nejaké obyčajné hostely. Spája sa tu dostupný luxus, jedinečné spoločenské aktivity pre cestujúcich z celého sveta a pritom to vôbec neohrozí váš rozpočet.

hostel12
hostelworld.com

Stále viac ľudí vyhľadáva trochu dobrodružnejšie dovolenky. 12-dňové pobyty v hoteloch už tak trochu vyšli z módy a čím ďalej tým viac ľudia cestuje na vlastnú päsť a hlavne, premiestňujú sa z mesta do mesta, aby videli čo najviac. Ak by som mala porovnať dovolenku v hoteli a dobrodružnú cestu po talianskych mestách, ktorú som absolvovala minulý rok, tak si jednoznačne zvolím znovu dobrodružnú dovolenku. Pripojenie na internet je už všade, „zabookovať“ hotel teda nie je žiadny problém. Idete kam chcete, vyberiete si hotel, ktorý chcete, neponáhľate sa na raňajky, obedy a večeru, nie ste v podstate ničím „brzdení“. Teda až na rozpočet. No ak bude takýchto hostelov pribúdať, tak už vám v skvelom dobrodružstve nezabráni ani ten.

hostel10
hagenauer-group.com

zdroj: interez.sk (Lucia M.), earthables.comKomentovať (0)