Foto: bodyexhibition.sk

katka / / News
V Incheba Expo Bratislava si môžete pozrieť veľkú výstavu ľudského tela.

Jedinečná výstava o ľudskom tele láka nielen na dokonale presné exponáty vyrobené z reálnych ľudských tiel, ale predovšetkým na osobný výklad medikov a skvelú interaktívnu zónu. Súčasná podoba Body The Exhibition je doposiaľ najobsiahlejšia, aká kedy v Európe bola. 

Firma JVS GROUP, ktorá výstavu na Slovensko priváža, zamestnáva na výstave viac než 150 medikov. Sú to študenti lekárskych fakúlt, ktorí majú úspešne zloženú skúšku z anatómie, to znamená, že sú absolventi minimálne II. ročníka. „Je škoda, že niektorí lekári vystupujú proti našej výstave a prirovnávajú ju k morbídnemu divadlu,“ komentuje hovorkyňa spoločnosti Květa Havelková.

Výstava Body The Exhibition je určená primárne pre laikov, ktorí sa chcú dozvedieť viac o fungovaní ľudského tela. Návštevníci majú možnosť vidieť ľudské telá v mnohých pozíciách, ktoré ilustrujú fungovanie jednotlivých telesných systémov, orgánov i pohybového ústrojenstva. Okrem celotelových exponátov výstava sľubuje taktiež stovky detailných exponátov jednotlivých orgánov a častí tela. Veľkú pozornosť bude určite pútať porovnávanie chorých a zdravých orgánov.

Na výstave Body The Exhibition však ľudí nečaká len výstava dokonalých anatomických exponátov, ale tiež interaktívna zóna. „Chceme, aby si každý z výstavy odniesol nielen nové vedomosti, ale aj nejakú praktickú zručnosť, ktorá sa môže v každodennom živote hodiť,“ hovorí slovenská zástupkyňa spoločnosti Zuzana Benediktová. Návštevníci sa tak pod vedením medikov naučia na špeciálnych trenažéroch ako poskytnúť prvú pomoc – masáž srdca. Na ďalšom trenažéri zas medici návštevníkov naučia, ako je treba odhaliť rakovinový nádor v prsníku.

Pozri aj: 11 častí ľudského tela, ktoré ste zdedili po svojich predkoch, no dnes sú vám už úplne zbytočné

TASR, bodyexhibition.sk
0
Komentovať (0)