Foto: Twitter (PerroContentoMx)

Oxana Malaya má v súčasnosti 35 rokov a je jedným zo 100 ľudí na svete, ktorých vychovali zvieratá.

Stalo sa pred niekoľkými rokmi na Ukrajine. V malej dedinke sa narodilo dievčatko menom Oxana Malaya. Jej alkoholickí rodičia ju opustili a ona sa musela postarať sama o seba. Trojročná Oxana sa pridala ku svorke psov, ktoré ju vo svojej srdečnosti prijali. Opäť prišla do kontaktu s ľuďmi až o päť rokov neskôr.

V roku 1991 bola 8-ročná Oxana objavená. Samozrejme nevedela hovoriť a len sotva sa dokázala postaviť na dve nohy. Správala sa ako zviera. Keď sa jej ujali úrady, snažili sa ju dať dohromady. Samozrejme, že celú situáciu sa snažili ututlať, keďže nemohli dopustiť, aby sa verejnosť dozvedela, že v rozpadajúcom sa Sovietskom zväze, sa niečo podobné stalo.

Táto skúsenosť ju poznačila na celý život. Oxana raz mala dokonca priateľa, ktorému ukázala svoje psie správanie. A tento vzťah sa pochopiteľne veľmi rýchlo skončil. V roku 2006 navštívila Oxanu v ukrajinskej dedinke britská psychologička Lyn Fry. Povedala, že očakávala niekoho, kto sa bude správať omnoho menej ľudsky. Tiež však poznačila, že mala mentálnu kapacitu 6-ročného dieťaťa.

V jej reči nie je žiadna kadencia ani rytmus. Rozpráva úplne monotónne, no napriek tomu dokáže viesť súvislý rozhovor. Lyn tiež poznamenala, že má zmysel pre humor. Oxana pracuje na farme, kde sa stará o kravy. Väčšina detí, ktoré boli vychované zvieratami už nikdy nemali schopnosť reči. V tomto je Oxana iná, no napriek tomu strávila celý život v ústave.

V minulosti sa stretla so svojim biologickým otcom. Jej najväčším snom zostáva spoznať svoju matku, no tá je stále nezvestná. Pokiaľ by to tak aj nebolo, psychológovia jej takéto stretnutie neodporúčajú.

opposingnews.com
Príbehy
0
Komentovať (0)