Foto: CC Wikimedia/unsplash.com

Ľuboš Belko / / Série
Maximálna povolená rýchlosť je vec, ktorá trápi vodičov neustále.

A to najmä v prípade návštevy cudzej krajiny. Na Slovensku je maximálna povolená rýchlosť 130 km/h, čo je v skutočnosti viac, ako vo väčšine európskych krajín. Pokiaľ však vlastníte auto, ktoré plače, keď mu poriadne nešliapnete na plyn, stále existujú miesta, ktoré sa oplatí navštíviť. Jedným z nich je napríklad nemecká diaľnica, známa ako Autobahn, ktorá nemá určenú maximálnu povolenú rýchlosť.

Pokiaľ žijete v Európe a nečítate tento článok spoza exotických morí, môže byť pre vás správa o notoricky známej nemeckej diaľnici radostnou novinkou. Avšak dobrú správu máme aj pre tých z vás, ktorí žijú u protinožcov. V Austrálii je totižto diaľnica, ktorá až do 1. januára 2007 nemala žiadne obmedzenia. Je známa, ako Stuart Highway a v súčasnosti na nej už existujú isté obmedzenie. Na ceste, ktorá spája mestá Darwin, Alice Springs a Port Augusta boli pôvodne vodiči povinní dodržiavať len bezpečnosť. Aj napriek tomu sú tu však stále miesta, kde môžete letieť s vetrom o preteky. Údaje na mape sú zaznamenané v km/h.

CC Wikimedia

Pozri aj: Mapy, ktoré buď naštvú, alebo rozosmejú každého Európana. 15+ vtipných máp, ktoré zobrazujú stereotypy európskych krajín

en.wikipedia.org
0
Komentovať (0)