Foto: Pixabay.com

Všetci milujeme filmy či seriály, pri ktorých si skvelo oddýchneme. Občas je však skvelou voľbou aj kino, kde dostaneme úplne iný filmový zážitok.

Filmy sa stali súčasťou našich životov už dávno. Každá rodina má aspoň jednu televíziu či počítač, na ktorom si môže pozrieť dobrý film. Ten pravý filmový zážitok však dostaneme iba v kine na veľkej obrazovke. Kiná však majú takisto svoje tajomstvá, ktoré nepozná úplne každý. 

Výber najlepšieho miesta na sedenie

wikimedia.org

Niekedy je výber najlepšieho miesta na sedenie najťažšou časťou pri kupovaní lístka. Aby ste získali čo najlepší zvuk a obraz, mali by ste sedieť o jeden či dva rady vyššie nad presnou polovicou všetkých radov. Práve toto miesto je mnohokrát využívané na kalibráciu zvuku a vy tak budete počuť úplne všetko jasne a zreteľne.

Pracovníci nečistia filmové haly kvôli krátkym prestávkam medzi jednotlivými filmami

Toto tajomstvo je pravdivé len sčasti. Určite ste si mohli všimnúť, že na zemi sú mnohokrát nejaké omrvinky či sa podlaha lepí. Pracovníci kín čistia haly po každom filme, no nie poriadne. Snažia sa vždy vyčistiť len ten najväčší neporiadok, pretože medzi filmami je veľmi krátka prestávka, počas ktorej by to nestihli dôkladne. Podlahy sú neskôr čistené poriadne počas noci.

Pre pracovníkov je jednoduchšie, ak odpad necháte na sedadle, ako pod ním

pixabay.com

Samozrejme, najlepšie je odhodiť všetky odpadky do koša, no ak ste sa rozhodli nechať ich v sále, položte odpad radšej na sedadlo, ako keby ste ho mali skryť pod ním. Pracovníci si neporiadok všimnú rýchlejšie, ako keby je niekde skrytý a môžu ho tak upratať za vás.

Vysoká hlasitosť zvuku v kinách môže byť nebezpečná pre váš sluch

wikimedia.org

Zdalo sa vám niekedy, že v kine bol zvuk príliš hlasno? Síce je vysoká hlasitosť zvuku súčasťou perfektného filmového zážitku, dávajte si pozor na svoj sluch. Vysoká hlasitosť pri akčných filmoch s bombami, bojovými scénami a výstrelmi, občas prekračuje schválenú úroveň noriem audio systémov.

Ceny pukancov sú omnoho vyššie

pixabay.com

Podľa viacerých porovnaní, niektoré ceny za pukance v kinách sú niekoľkonásobne vyššie, ako je klasická cena v obchodoch. Ceny za občerstvenie v kinách sú jednoducho nadhodnotené, no u nás sú stále nižšie, ako v zahraničí. Pre porovnanie, v USA zaplatíte za veľký popkorn v priemere 8 dolárov, zatiaľ čo u nás si ho kúpite za približne 3-4 eurá.

Zaujímavosťou je aj to, že pukance sa začali v kinách jesť počas druhej svetovej vojny, kedy nedostatok cukru spôsobil, že kiná zastavili predaj cukroviniek a museli predávať niečo iné.

Do roku 1981 nemali sedačky v kine držiaky na poháre

wikimedia.org

Veľkou zaujímavosťou je to, že držiaky pohárov boli vynájdené až v roku 1981, čiže približne 60 rokov, po otvorení prvého klimatizovaného kina v USA.

Prečo pukance voňajú tak dobre?

Existuje niekoľko dôvodov, vďaka čomu nám pukance v kine voňajú tak lákavo. Prvý je ten, že kiná majú svoje tajné recepty, ktoré pomáhajú vytvárať veľmi dobrú vôňu. Niektorí pridávajú do popkornu napríklad zmes kokosu a repky. Druhý dôvod je veľmi jednoduchý. Niekedy sa do popkornu pridávajú rôzne potravinárske arómy, ktoré vylepšujú jeho vôňu.

Niekoľkokrát do mesiaca musia pracovníci vyhadzovať zaľúbené páry z kina

Asi neexistuje lepšie miesto pre zamilované páry, ako kino. Romantický film, príjemná hudba a tma robia svoje, a preto sa mnohé páry nesústredia práve na film, ale na iné príjemné veci. Kino však nie je miesto na tento druh aktivity, a preto by ste mali radšej ostať doma a pozrieť si film v televízií.

Pomocou kombinovaných ponúk neušetríte peniaze

Kombinované ponuky, ktoré pozostávajú najmä z občerstvenia a nejakého nápoja, vám v skutočnosti neušetria vôbec žiadne peniaze. Ak si spočítate cenu samotného jedla a nápoja, vyjde vám veľmi podobná suma, ako pri lákavej ponuke.

Popkorn nie je vždy čerstvý

pixabay.com

Väčšina ľudí, ktorí pracujú v kine pripúšťa, že na pukancoch je najväčšia výhoda tá, že vydržia niekoľko dní. Ak sa teda pukance nepredajú do záverečného predstavenia, pracovníci ich jednoducho zabalia do igelitových vrecúšok a ráno ho znova zohrejú.

Pozri aj: Edward Snowden: Najväčší zradca americkej histórie, ktorý celému svetu povedal pravdu

brightside.me
Príbehy
0
Komentovať (0)