Foto: Wikimedia Commons, / Warner Bros. Pictures)

Ľuboš Belko / / News
Táto ponuka pripomína vysnívaný moment, kedy vám príde list z Rokfortskej strednej školy čarodejníckej.

S tým rozdielom, že nebudete žiakom, ale profesorom. A nie na Rokforte, ale na Carletonovej univerzite v kanadskej Ottawe. Tá vyhlásila konkurz pre post profesora magických štúdii. Táto pozícia vznikla na základe dvojmiliónovej dotácie od rodiny Slaightovcov, ktorej patriarcha Allan Slaight je dlhoročným obdivovateľom mágie.

Pozícia však nie je adresovaná pre iluzionistov, kúzelníkov či šoumenov. Pokiaľ by ste sa chceli na pozíciu prihlásiť, musíte mať doktorát v oblasti umenia alebo spoločenských vied. Táto pozícia sa však viac ako na kúzelníkov, bude sústrediť na umenie ilúzie, klamu a vnímania. Myšlienka za týmto oborom reflektuje učenie v oblasti otupenia zmyslov či odvedenia pozornosti, vďaka čomu samotný akt pozorovateľ považuje za magický.

Will engineers wear their jackets as proudly in the wake of this debacle? (3076591884).jpg
Wikimedia

Vďaka absolvovaniu týchto hodín, budú môcť študenti zdokonaliť svoje schopnosti a znalosti v oblastiach ako politika, marketing, film, neuroveda, psychológia či dokonca vedenie vojny. V skutočnosti tak hovoríme o procese oboznamovania sa s umením vnímania a senzorických klamov. Súčasťou novootvoreného oboru by mali byť aj učebné podklady, knihy a artefakty. Univerzita už má k dispozícii niekoľko kníh, ktoré majú za úlohu vzdelávať v oblasti mágie a jedna z nich je podpísaná samotným Harrym Houdinim.

via GIPHY

Pokiaľ je súčasťou vášho štúdia ovplyvňovanie druhých, ako je tomu napríklad práve v psychológii, marketingu, politike alebo samotného vedenia vojny, po získaní doktorátu bude možno táto pozícia čakať práve na vás. Aj keď je prvotný dojem z otvorenia takého oboru mierne absurdný, skutočnosť je taká, že tieto znalosti sa dajú v praxi veľmi efektívne uplatniť. Na pozíciu sa podľa všetkého hlásilo už niekoľko psychológov a historikov.

Pozri aj: Máte radi knihy a filmy o Harry Potterovi? Ak áno, potom by ste o sebe mali vedieť toto

ctvnews.ca
0
Komentovať (0)