Pixabay

Michal Blaško / / News
Blahoželáme Slovákovi, ktorý ukázal Slovensko znovu vo výbornom svetle.

Kanadská polícia zatkla na letisku v Calgary pilota, ktorý sa posadil do kokpitu dopravného lietadla v stave opitosti. Muža, identifikovaného ako 37-ročného Slováka Miroslava G., vyviedli z pilotnej kabíny v sobotu ráno miestneho času, krátko pred plánovaným odletom z Calgary do mexického Cancúnu.

Stanica BBC vo svojej správe uviedla, že pracovníci nízkonákladových aerolínií Sunwing privolali políciu po tom, ako si všimli nezvyčajné správanie svojho pilota, ktorý dokonca stratil vedomie. Ešte dve hodiny po zatknutí mu zistili v tele viac než trojnásobne väčšie množstvo alkoholu, ako povoľujú predpisy.

Voči zatknutému Slovákovi vzniesli obvinenie z prevzatia zodpovednosti nad lietadlom v nespôsobilom stave. Lietadlo prepravujúce viac ako 100 cestujúcich nakoniec odštartovalo do Mexika s iným pilotom. Podľa citovaného vyjadrenia policajného hovorcu Paula Staceyho boli pri tejto udalosti splnené „všetky predpoklady na katastrofu“, aj keď pravdepodobnosť, že by mohol pilot v takomto stave naozaj odletieť, je vzhľadom na úroveň zabezpečenia „dosť mizivá“.

Pozri aj: Situácia ako z filmu. Partia českých turistov si pomýlila slnečné mesto Nice so srbským Niš. Dozvedeli sa to až po pristáti

TASR
0
Komentovať (0)