Foto: Facebook (VT)

Vysoká zver môže poľahky spôsobiť veľké nešťastie.

V lepšom prípade sa takéto stretnutie skončí zničeným nárazníkom. V tom horšom môže vodiča čakať aj smrť. Na úchvatnom videu, ktoré vzniklo u našich severných susedov, sa vodičovi podarilo zachytiť na video veľkolepé zviera. Jeleň lesný sa môže za optimálnych podmienok vyšplhať so svojou váhou aj na pol tony. To bol s veľkou pravdepodobnosťou aj prípad tohto „monštra“.

Video vzniklo zhruba 80 kilometrov od poľského Vroclavu. Môžeme na ňom vidieť jeleňa, ktorý predviedol tak ohromný skok, až sa to javilo, že dokáže lietať. Jeleň chvíľu bežal pozdĺž auta. Keď ho toto doťahovanie po chvíli omrzelo, predviedol silu svojich zadných nôh a preletel ponad auto a svojim skokom prekonal šírku celej cesty. Veď sa nechajte uchvátiť sami.

Takéto správanie nie je u jeleňov však ničím neobvyklým. Aj na našom území môžeme bežne vidieť vysokú zver, ktorá sa občas javí, že sa s autami preteká. V takomto prípade je však lepšie zabudnúť na ješitnosť a so zvieraťom si sily neporovnávať. Len tak sa vyhneme možnému nešťastiu. V ideálnom prípade by ste mali spomaliť a nechať zviera, nech sa poberie svojou cestou. Zvýšenú ostražitosť by ste mali mať obzvlášť na miestach, ktoré sú označené značkami.

dailymail.co.uk
Príbehy
0
Komentovať (0)