Lukáš Mužla / / Zaujímavosti
Určite sa vám to stalo, poprípade to máte na každodennom poriadku, že sa ráno neviete ani len vykotúľať z postele, nie to ešte zažiť plnohodnotný...

Určite sa vám to stalo, poprípade to máte na každodennom poriadku, že sa ráno neviete ani len vykotúľať z postele, nie to ešte zažiť plnohodnotný deň. A pritom ste večer išli spať v celkom rozumný čas a máte pocit, že únavu na vás zoslal sám diabol. Ako sa vyvarovať týmto stavom? Stačí pár jednoduchých vecí a váš spánok bude dokonalý.

Každý z nás má svoj vlastný ranný rituál, ako vykročiť do nového dňa. Pre niekoho sú to možno dobré raňajky, studená sprcha, či silná káva. Iní si v posteli niekoľkokrát posúvajú budík o ďalších 5 minút, len aby si ešte mohli trošku poležať, až nakoniec nič nestíhajú.

Svoj recept má aj Craig Ballantyne, fitnes tréner, odborník na zdravú stravu a dobrý spánok. Craig vytvoril zoznam činností, ktorý označil ako „10-3-2-1-0“. Tento zoznam vám pomôže vstávať každé ráno s úsmevom a dostatkom energie na celý deň. Ste zvedaví?

Zoznam 10-3-2-1-0 určuje koľko hodín pred spánkom by ste už mali niektoré činnosti vypustiť.

10

10 hodín pred spánkom by ste už do svojho tela nemali prijímať žiadny kofeín. Takže káva po obede by mohla byť aj poslednou, čo poviete? Vášmu telu totiž trvá približne 10 hodín, kým sa vyčistí od stimulačných účinkov kofeínu, ktorý však neobsahuje len káva, ale aj Coca-Cola alebo energetické nápoje.

7-themes.com
7-themes.com

3

Približne 3 hodiny pred tým, ako si pôjdete ľahnúť do postele, si môžete dopriať posledný alkoholický nápoj alebo večernú maškrtu. Potom nechajte svoje telo nech si s týmito vecami poradí a vy si môžete užiť ničím nerušený spánok. Pri trávení totiž spotrebúvate energiu, ktorú spánkom tak ťažko naberáte.

daytondailynews.com
daytondailynews.com

Pokračovanie na ďalšej strane…

0
Komentovať (0)