CNN

Michal Blaško / / News
Japonsko je krajina plná šialených nápadov. Ten posledný však nemá obdobu. 

Pred pár dňami sa na internete objavili fotografie japonského klziska. Nie je to však hocijaké klzisko. Zmrazili, a teda zaliali do neho až 5-tisíc mŕtvych rýb a iných morských živočíchov. Toto klzisko v zábavnom parku Space World v mestečku Kitakyushu by ste však už hľadali márne. 

Podľa CNN sa v deň otvorenia klziska dostali na internet fotografie, ktoré ihneď pobúrili celý svet. Odpoveď zábavného parku prišla hneď na druhý deň. Spoločnosť prisahala, že ryby počas výroby klziska už boli mŕtve a považované za nevhodné pre ľudskú spotrebu. Vyjadrili sa, že ryby použili pre vzdelávacie účely, a že klzisko bolo iba pridanou hodnotou.

CNN
CNN
CNN
CNN
CNN
CNN

„Boli sme šokovaní tým, ako si ľudia túto korčuliarsku plochu obľúbili, aj keď bola otvorená iba dva týždne. Rapídne sa nám zvýšil počet návštevníkov,“ vyjadril sa pre CNN manažér spoločnosti Takeda Toshio. „Ospravedlňujeme sa za tento projekt. Rozhodli sme sa, že štadión túto noc uzavrieme,“ dodal Takeda Toshio. Spoločnosť sľúbila, že klzisko rozmrazia a pre ryby vykonajú „vhodnú bohoslužbu“.

CNN
CNN
CNN
CNN
CNN
CNN

Nech už ich vyjadrenia znejú akokoľvek (možno aj ironicky), celý projekt nám príde absolútne zvrátený. A ešte zvrátenejšie nám príde to, že ľudia si klzisko obľúbili. V Japonsku majú veru čudné spôsoby…

Pozri aj: Farmári v Nigérií zabili obrovského hada v domnení, že im zabíja dobytok. Keď ho rozrezali, zistili desivú skutočnosť.

interez.sk (M. Blaško), cnn.com


Komentovať (0)