foto: youtube.com

Existuje nespočetné množstvo rôznych záľub a koníčkov, ktoré robia ľudia po celom svete. Niektoré sú bežné a vykonávame ich aj my, no o niektorých ste možno ani len nepočuli.

Alobal, alebo inak povedané hliníková fólia, je úplne bežnou súčasťou nášho každodenného života. Mnohí s ňou balíme jedlo, používame ju pri varení alebo ju často používame aj na izoláciu. Pri pohľade na túto „nudnú“ a bežnú vec vás asi nikdy nenapadlo, že by sa z nej dali vytvoriť lesklé guľôčky, ktoré nemajú absolútne žiadny účel. Vďaka jednému japonskému klenotníkovi je však teraz celá krajina posadnutá vyrábaním tých najkrajších guľôčok, ktoré na prvý pohľad vôbec nevyzerajú ako z alobalu.

Pri vytváraní týchto guľôčok vyzerá alobal spočiatku úplne odlišne, no po dlhom leštení sa z neho stane zaujímavá lesklá guľôčka, ktorá na prvý pohľad nevyzerá, že má niečo spoločné s alobalom. Milióny ľudí v celej krajine sa zamilovali do tohto nízkorozpočtového projektu a zapojili sa doň s radosťou. Práve to je dôvod, prečo sú japonské sociálne médiá teraz plné týchto výmyslov.

To, ako sa dajp vyrobiť, si môžete pozrieť v nasledujúcom videu.

Pozri aj: Najväčší prvoaprílový žartík všetkých čias pripravovali 4 roky. Simuloval výbuch 4-tisíc rokov neaktívnej sopky

boredpanda.com
Príbehy
0
Komentovať (0)