Foto: Twitter (dokuz8haber)

Ľuboš Belko / / News
Posledných pár rokov bojoval indický majiteľ obchodu Santlal Pal s obrovským nádorom, ktorý rástol na jeho hlave.

Indickí lekári, ktorým sa jeho nádor podarilo odstrániť vravia, že vážil 1,8 kilogramu a meral 20x30x30 centimetrov. Počas šesťhodinovej operácie sa indickým chirurgom podarilo odstrániť to, čo bol pravdepodobne najväčší nádor na svete. Od 14. februára sa tak môže Santlalovi uľaviť. Zatiaľ to však nie je úplná výhra. Nádor mu rástol na hlave, pretože jeho operáciu odkladali. Za ten čas mu spôsobil obrovskú záťaž a takmer ho pripravil o zrak.

V súčasnosti lekári dúfajú, že schopnosť vidieť sa mu prinavráti. Počas nebezpečnej operácie sa museli presekať cez jeho lebku a neustále udržiavať jeho krvný tlak. Po viac ako týždni je tento muž mimo ohrozenia života, no pred operáciou rástol jeho nádor rýchlosťou 2,5 centimetra za týždeň. 10% z jeho nádoru rástlo vo vnútri lebky, čo vytváralo tlak na mozog a nervy, a tak prichádzal Santlal postupne o zrak.


Existuje niekoľko typov mozgových nádor, niektoré sa dajú operovať ľahšie, iné ťažšie a niektoré žiaľ vôbec. Santlalova prognóza bola taká, že operáciu nebude možné vykonať, čo sa však zmenilo. Pri zákroku lekári minuli až 11 krvných konzerv, no operácia prebehla úspešne a teraz ostáva dúfať, že tridsiatnik z Indie, bude opäť vidieť a nebude mať žiadne komplikácie.

Pozri aj: Táto žena našla na ulici starého priateľa z detstva. Zobrala ho k sebe domov, dostala ho zo závislosti a on sa zmenil na nepoznanie

sciencealert.com
0
Komentovať (0)