Čo majú spoločné čajník a parník?

Leonid Khan, BrightSide
Leonid Khan, BrightSide

Paru

Čo majú spoločné závodné auto a tornádo?

Leonid Khan, BrightSide
Leonid Khan, BrightSide

Pohybujú sa do kruhu

Čo majú spoločné topánka a obyčajná ceruzka?

Leonid Khan, BrightSide
Leonid Khan, BrightSide

Zanechávajú za sebou stopy

Určite si hovoríte, že takéto sprostosti…. A aj napriek tomu, že to boli takéto sprostosti, neprišli ste na spojitosť medzi týmito vecami? Nevadí, to je iba dobrá známka. Znamená to, že vaša myseľ je úplne zdravá.

Túto metódu používajú psychológovia po celom svete, aby odhalili, čo je človek zač. Ak vám položí psychológ otázku: „Čo majú vrana a stôl spoločné?“ Pravdepodobne odpoviete: „Nič“. Do istej miery máte pravdu. Všeobecne aj naozaj platí, že takéto dve veci sa proste porovnávať nedajú. No napríklad ľudia so schizofréniou začnú ihneď hľadať malé, menej významné detaily, aby medi takýmito dvomi objektmi našli spojitosť. Bez veľkého premýšľania by vám povedali, že ľudia píšu na stole listy a vrany majú perie, ktoré sa na písanie dá použiť.

Ako však rozpoznáme osobu so schizofréniou od skutočného génia? Rozdiel je v tom, že schizofrenik odpovie na túto otázku ihneď, zatiaľ čo génius sa na otázku bude sústrediť. Vyradí hneď prvú možnosť, ktorá je až príliš zrejmá a bude pátrať po takej, ktorá bude skutočne jedinečná.

Tak čo, ako ste na tom vy? 

Brightside

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )