Foto: Twitter (tomcolllins93), Facebook (Paige Howitt)

brooklynskyfrajer / / News
Jej ochorenie sa nazýva komplexný regionálny bolestivý syndróm a zažíva prakticky najhoršiu bolesť, akú môže človek pocítiť.

Väčšina bolestí, ktoré nás v živote postihnú v konečnom dôsledku prejdú a my sa ich úspešne zbavíme. Či už ide o vyvrtnutý členok, spálenú pokožku alebo zlomené srdce, každá bolesť raz prejde. Čas predsa vylieči všetky rany, no nie? Nuž pre niekoho nie. A ten niekto je 23-ročná slečna menom Paige Howitt, ktorá trpí zmieneným netradičným ochorením, ktoré je známe ako komplexný regionálny bolestivý syndróm.

Odkedy sa u nej prejavili príznaky, Paige trpí ukrutnými bolesťami sprevádzanými agonickým mučením. Sama popisuje príznaky tohto syndrómu, ako pálenie zaživa, bolesť je vraj horšia, ako pôrod dieťaťa. Pokiaľ však máte skúsenosť s touto bolesťou, skúste si ju vynásobiť ľubovolným číslom a predstavte si, že ju zažívate 24 hodín denne. V lepších prípadoch, kedy sa toto ochorenie diagnostikuje včasne sa dá bolesť potlačiť. Liečba však ešte stále nie je možná.U Paige sa bolesť objavuje v jej ľavom kolene, kde sa to však prejaví u iných ľudí, je celkom individuálne. Väčšinou však tento syndróm nastupuje ako dôsledok nejakého zranenia. Okrem bolesti trpí Paige aj svalovými spazmami, opuchmi a nespavosťou. V skutočnosti sa jej väčšinou podarí zaspať len na štyri hodiny denne. Aby predišla bolesti spáva vedľa mrazáku. Tak má non-stop prístup k ľadu, ktorý jej poskytuje miernu úľavu.

Posted by Paige Howitt on Mittwoch, 29. Juli 2015

Táto bolesť mi celkom zruinovala sociálny život. Keď chce ísť niekto von, na drink alebo do kina, je pre mňa nereálne sa pripojiť. Musím neustále meniť polohu, aby moja bolesť nebola nepretržitá,“ hovorí Paige. V súčasnosti sa snaží vyzbierať 25-tisíc dolárov na hyperbarickú kyslíkovú komoru, aby nemusela tráviť svoj čas v bolestiach 24 hodín denne, ako tomu bolo posledných 6 rokov.

Pokiaľ sa jej sumu nepodarí vyzbierať, zvažuje že si nechá nohu amputovať, aby sa bolesti zbavila. Pokiaľ chcete Paige podporiť, môžete tak urobiť na tomto odkaze.

Pozri aj: Neuveriteľné futuristické ilustrácie. Takto si Rusi predstavovali dnešný svet v roku 1960

unilad.co.uk
Komentovať (0)