Foto: Google Earth

Google ohlasuje aktualizáciu Google Timelapse množstvom zaujímavých videí.

Služba Google Timelapse nie je žiadnou novinkou. Službu pozorovať svet v priebehu posledných desaťročí spustila spoločnosť už pred dvomi rokmi. Teraz však prichádza jej aktualizácia. Obsahuje najaktuálnejšie satelitné snímky Zeme, funguje na mobiloch a ako bonus dostala aj nový atraktívnejší vzhľad.

Satelitné snímky vedia často odhaliť to, čo si na prvý pohľad priamo zo zeme neuvedomíme. Sledovať môžeme napríklad masívne odlesňovanie vo svete, ale aj rozrastajúce sa mestá, postupný vznik infraštruktúry či obrích projektov, život veľkomiest, ľadovcov či celkový vývoj našej planéty. Kto sa zaujíma o našu planétu, toho služba Google Timelapse zabaví pokojne aj na celé hodiny.

Spoločnosť Google službu práve v týchto dňoch aktualizovala. Má nový dizajn, bez problémov by mala fungovať aj na mobilných zariadeniach a obsahuje aktuálne satelitné zábery. Pri tejto príležitosti na portáli YouTube Google zverejnil aj sériu timelapsových videí z rôznych kútov planéty. Ukazujú ako dramaticky sa mení naša planéta z pohľadu prírody aj modernej spoločnosti.

V ústí Perlovej rieky vyrástla obrovská metropolitná oblasť

Odlesňovanie v chránenej brazílskej oblasti Alto Rio Guama

Výstavba na brehu Panamského prieplavu

Odlesňovanie v okolí mesta Eugene v americkom štáte Oregon

Miznutie Amazonského pralesa v okolí mesta Sinop v Brazílii

Vysychanie slaného jazera Poopó v Bolívii

Výstavba berlínskeho letiska Brandenburg

Rozmach poľnohospodárstva v Bolívii

Roztápanie Rossovho šelfového ľadovca v Antarktíde

Timelapse Slovenska

0
Uložiť článok
Komentovať