Foto: Foto: Wikimedia (Dnalor 01)

Keďže si uvedomujú prítomnosť rasizmu medzi svojimi fanúšikmi, rozhodli sa zabojovať.

Aj napriek tomu, že športové udalosti sú skvelým spôsobom ako zjednotiť národ skrz spoločný cieľ, medzi týmito skupinami sa stále nájdu extrémisti, ktorí takýmto udalostiam kazia imidž. V nedávnej minulosti to bolo tak, že pokiaľ fanúšik preukázal známky rasizmu či antisemitizmu, bola mu odobratá klubová karta a udelený zákaz vstupu na tri roky.

Roman Abramovič sa však rozhodol pre progresívnu zmenu. Ide o židovského majiteľa futbalového štadiónu v časti Londýna, Fulham. Abramovič zaviedol nové pravidlo, vrámci ktorého si budú môcť problémoví fanúškovia vybrať. Buď sa k nim pristúpi „staromódnym“ spôsobom a bude im odobratá klubová karta alebo sa zúčastnia vzdelávacích kurzov v Auschwitzi.

Chelsea sa dokonca natoľko iniciuje, že sa rozhodli pokryť všetky náklady, ktoré vzdelávací výlet zahŕňa. „Pokiaľ ľuďom zakážete vstup, nikdy nezmeníte ich správanie,“ hovorí predseda klubu Chelsea, Bruce Buck. „Táto politika im však dáva šancu na to, aby si uvedomili svoje správanie a napravili ho.

Wikimedia (Aleksandr Osipov)

V minulosti bolo považované za jednoduchšie odobrať problémovým fanúšikom kartu. Keďže sa klub zaujíma o futbalovú komunitu vo všeobecnosti, rozhodol sa spraviť opatrenie, ktoré by skazený imidž mohlo radikálne vylepšiť. Toto rozhodnutie už bolo odobrené Svetovým židovským kongresom a Vzdelávacou dôverou pre holokaust.

goodnewsnetwork.org
Príbehy
0
Komentovať (0)