Purist a Bad Karma Boy už momentálne putujú na ich spoločnom turné. Elektropopové trio Purist a indie-souloví Bad Karma Boy vydali koncom roka 2014...

Purist a Bad Karma Boy už momentálne putujú na ich spoločnom turné. Elektropopové trio Purist a indie-souloví Bad Karma Boy vydali koncom roka 2014 ich dlhoočakávané albumy (Colourful Noise, Údolia a Kopce). Teraz ich spoločne prezentujú na turné po Česku a Slovensku. Vo štvrtok, 20. marca sa predstavili aj banskobystrickému publiku v Záhrade.

bkb,purist (40)Večer odštartovalo okolo ôsmej hodiny trio Purist, ktoré je na Slovensku projektom veľmi ojedinelého druhu. Prvé piesne sa niesli v pomalšom duchu, no postupne prekvapili sviežim tanečným tempom a chytľavými melódiami. Do Záhrady si tento večer našlo cestu okolo 120 ľudí a skoro polovica z nich sa pomaly presunula na tanečný parket. Publikum ich po konci len tak nepustilo z pódia, a ich „povinnosťou“ bolo zahrať ľuďom ešte pár prídavkov.

Po nich sa už na pódium dostali Bad Karma Boy na ktorých sa zabávali ľudia už od samého začiatku. Kapela hneď medzi prvé piesne zaradila ich posledný hit Dunaj, ktorý si s nimi zahral aj basgitarista tria Purist. Nezabudli ani na ich staršie známe skladby, ktoré spolu s kapelou spieval aj nejeden tancujúci fanúšik. Koncert si užívali hudobníci spoločne s publikom a podľa Juraja Marikoviča to bol ich najlepší koncert turné (a nie, nehovoria to na každom koncerte).

Viac už v našej fotogalérii…