Foto: Facebook.com

katka / / Zviera
Strihanie psov v lete môže vašim miláčikom viac uškodiť ako pomôcť.

S blížiacim sa letom každý z nás uberá z vrstiev, ktoré na seba obliekame a riadime sa jednoduchým pravidlom – čím menej, tým lepšie. Rovnako rozmýšľajú aj viacerí majitelia našich psích spoločníkov, ktorí sa však nemajú ako vyzliecť a jediný spôsob je ostrihať ich. Sú však psy, pri ktorých by toto riešenie nemalo byť ani len možnosťou.


Jedným z nich je aj husky, pre ktorého má krátky zostrih presne opačný efekt. Internetom totiž koluje fotografia, na ktorej je úplne ostrihaný. Či to má inšpirovať aj ostatných majiteľov, alebo pobaviť ľudí – ťažko povedať. Na smiech tu však nie je vôbec nič.

Tieto psy sú totiž jedným z mála plemien, ktoré majú dvojitý kožuch. Dlhú vonkajšiu srsť, ktorá prekrýva kratšiu hustejšiu pod tým. Vďaka tomu im je teplo v studenom počasí, ale zároveň im udržiava ich prirodzenú teplotu.

Podľa mňa by psy s dvojitým kožuchom nemali byť nikdy strihané, pokiaľ na to nie je zdravotný dôvod, a to práve preto, že ich hustá spodná srsť im slúži ako dokonalá izolácia proti horúčave v lete,“ tvrdí veterinárka Karen Beckerová. Zdá sa to byť nelogické, že ďalšia vrstva srsti môže psovi pomôcť ochladiť sa, no je to tak. „Vzduch je prirodzený izolátor a práve vďaka vzduchu, uväznenému medzi korienkami a srsťou, je jeho teplota aj v horúčavách v dokonalej rovnováhe,“ tvrdí.

pixabay.com

Hoci to môže byť pokušenie pre majiteľov spojené s úprimnou snahou pomôcť našim miláčikom, psom s dvojitým kožuchom to môže viac uškodiť ako pomôcť. Ich srsť tam totiž pre nejaký dôvod je. Okrem toho aj psy, ktoré tento kožuch nemajú, strihanie pravdepodobne nepotrebujú, no ak sa pre to aj tak rozhodnete, odporúča sa nechať im aspoň dva centimetre srsti, ktoré ich budú chrániť pred spálením od slnka.

Pozri aj: Policajný psík prišiel o prácu, pretože bol až príliš milý. Novú kariéru však našiel v tom, čo mu ide najlepšie

thedodo.com
0
Komentovať (0)