Petra Vlhová počas 1: kole úvodného slalomu v Levi. Foto: TASR/AP

Úvodný slalom novej sezóny sa jazdil vo fínskom Levi.

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová a obhajkyňa Veľkého krištáľového glóbusu má za sebou úvodný slalom novej sezóny 2021/2022.

Skvelé prvé kolo

V zamračenom počasí a pod umelým osvetlením vyštartovala obhajkyňa veľkého glóbusu Petra Vlhová s číslom 2. Na veľmi rytmickej trati nemeckého trénera išla bez jedinej viditeľnej chyby a vďaka svojej typickej dravosti si vybudovala obrovský náskok pred Nórkou Kristin Lysdahlovou, ktorá otvorila súťaž.

Vzápätí po Slovenke sa na trať vydala Shiffrinová, takisto lyžovala hladko a bez chýb, no v porovnaní s líderkou jej chýbalo čosi z agresivity. Najmä v záverečnej časti však skresala manko na minimum. „Teší ma, že som bola v úvodnej jazde najrýchlejšia. V druhom kole však musím ísť ešte oveľa lepšie,“ uviedla Vlhová podľa portálu laola1.at.

V Levi získavajú víťazky slalomu od roku 2013 soba. Foto: TASR/AP

Po fantastickom 1. kole sa tak 26-ročná Slovenka usadila na čele sobotného slalomu Svetového pohára o 11 stotín sekundy pred americkou rivalkou Mikaelou Shiffrinovou. Priebežne tretia bola Slovinka Andreja Slokarová s odstupom 0,48 s.

Náskok ešte zvýšila

Druhé kolo sľubovalo poriadne napätie nielen v súboji o víťazstvo, ale aj o pódiové umiestnenia. Petra Vlhová predviedla skvelú jazdu a dokázala obhájiť vedúcu pozíciu z prvého kola. Aj keď jej najväčšia rivalka Mikaela Shiffrinová išla tiež výborne, v cieli mala napokon Vlhová náskok 31 stotín sekundy.

Tretie miesto obsadila vďaka vynikajúcej jazde Lena Duerrová (po prvom kole jej patrilo delené 6. miesto), ktorá sa stala prvou Nemkou od roku 2013, ktorá sa postavila v ženskom slalome na stupne pre víťazov.

Vlhová nadviazala na úspechy z Levi spred roka, vo fínskom stredisku vlani triumfovala v oboch slalomoch. Túto trať vo Fínsku má jednoducho rada, vyhrala tu už štvrtýkrát, čo znamená, že získala aj štvrtého soba. Vlhová dosiahla celkovo už svoj 21. triumf vo SP.

Víťazstvo venovala priateľovi

„Hneď, ako som vstala, cítila som sa dobre. Mojím cieľom na strmom svahu bolo ísť na doraz. Na tomto mieste ma to veľmi baví. Je to pre mňa niečo výnimočné a som veľmi šťastná, že som tu opäť zvíťazila, pretože to nebolo ľahké,“ uviedla Vlhová a vzápätí do kamier Eurosportu poslala zamilovaný odkaz priateľovi Michalovi, ktorému tento triumf venovala. „Je láskou môjho života,“ vyznala sa slovenská lyžiarka, ktorá priznala, že si veľmi obľúbila i Fínsko a tamojšie počasie.