zdroj: Nová Cvernovka

Mnohí si hudobný žáner nazývaný „techno“ spájajú s podivnými tanečnými kreáciami pred stage-om, pripomínajúcimi extatický tranz.

 Je úplne na mieste, ak sa v opakovaných sekvenciách strácate, o to predsa v techne ide- padnúť do neznáma a nechať sa unášať tempom. V poslednej dobe sa hudobníci čoraz viac odosobňujú od akejsi pevne stanovenej formy, kedy bolo techno vnímané ako rytmický zhluk zvukov syntetizátorov. Ak máte teda pred očami DJov za mixpultom, stroboskop a maximálne oddaných tanečníkov, pokúste sa teraz túto predstavu vymazať. Vtedy totiž prichádza na scénu trojica rakúskych hudobníkov, ktorí si hovoria Elektro Guzzi.

Hudobné zoskupenie pripomína zloženie rockovej kapely- bicie, basa, gitara, spolu vytvorili Jakob Schneidewind, Bernhard Breue a Bernhard Hammer. Elektro Guzzi môžeme preto pomenovať aj ako analógové techno. Tento pojem sa stáva na pódiách čoraz obľúbenejším. Oslovuje totiž záujemcov aj o kultúru, ktorá si nepotrpí na zadymené kluby. V tom prípade techno začíname vnímať estetiku tohto žánru, povýšené hudobné prevedenie, ktoré si žiada úplne inú zručnosť interpretov. Jedná sa o známy žáner avšak v úplne odlišnom spracovaní. Inštrumentálne výstupy sú presvedčivou snahou o napodobnenie digitálneho zvuku, pritom rakúska trojica na začiatku svojho pôsobenia vôbec nemala v úmysle prezentovať sa technom. Síce ho v minulosti počúvali, ich hudobné začiatky boli postavené na základoch punku, noise, hip-hopu, či improvizácie. Fascinácia v tomto žánri ich však spojila a dnes sú vynikajúcim spoločníkom pre návštevníkov hudobných festivalov ako Eurosonic, Sziget, Iceland Airwaves, či na trenčianskej Pohode.

V Novej Cvernovke 23. marca o 20:00 roztancujú svojich fanúšikov spolu so slovenským supportom T16C a Zoo And Aquarium, ktorých znenie ide podobnou cestou ako Elektro Guzzi. 16 colours (alebo T16C), to je pseudonym hudobníka Petra Kudličku, producenta elektronickej hudby. Jeho alterego je symbolom tanečnej zábavy, live-setu a toho správneho klubového varu. Zoo And Aquarium sa prezentujú inštrumentálnym prevedením, ktorých synonymom sú zvuky mesta, tzv. urbánna zoo. Vychádzajú z experimentu a kombinujú rôznorodé motívy evokujúce atmosféru súčasnosti.

Povýšené prevedenie klubového techna bude znieť sálou na Račianskej ulici v Bratislave, kde Nová Cvernovka sídli. Nebojte sa navštíviť nové priestory, ktoré sú odklonené od centra mesta. Rozhodne to neznamená, že noc plnú hodnotnej hudby nemôžete zažiť aj v okrajových častiach. A dokonca na techne! Predmestie kultúry, pojem, ktorý sa zvykne spájať s Cvernovkou, prináša čerstvý vietor do bratislavskej ťaživej atmosféry a vy môžete byť pri tom!

TS Cvernovka
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )
Príbehy