Foto: Unsplash

Nastávajú otázky, aký čas nám ostane a kedy sa zrušenia striedania času dočkáme.

Pôvodný termín, ktorý sa mal uskutočniť v roku 2019, sa konať nebude. Niektoré členské štáty Európskej únie majú obavy, že by naprieč kontinentom platili rôzne časové pásma. Reforma by teda mala nastať 31. októbra 2021, kedy by sme sa mali jednotné zhodnúť na ponechaní letného alebo zimného času. Za trvalý letný čas hlasuje napríklad Nemecko.

Väčšina krajín sa nedokáže zhodnúť v tom, ktorý čas si zvolia za trvalý. Grécko sa však priklonilo ešte k väčšiemu extrému a hlasuje za to, aby sa striedanie času vôbec nemenilo. Všetko vyplýva z dokumentu menom Návrh smernice pre Európsky parlament a Radu o zrušení sezónnych zmien času – správa o pokroku, ktorý vypracovali rakúski predstavitelia.

Foto: Pixabay

Podľa všetkého si tak ešte poriadne počkáme, kým konečne príde vytúžené zrušenie striedania. Zatiaľ však nedokážeme povedať, ktorý čas nám zostane natrvalo. S určitosťou však vieme povedať, že bude jednotný pre celú úniu, aby sme sa tak vyhli chaosu. Hodinky by sme si v opačnom prípade nemuseli prestavovať dvakrát ročne, ale vždy pri hraniciach.

idnes.cz
0
Uložiť článok
Komentovať