Foto: Pixabay.com

branči / / Zviera
Dvom homosexuálne orientovaným samčekom supa bielohlavého, ktorí dlhodobo tvoria pár, sa podarilo v amsterdamskej zoologickej záhrade úspešne vysedieť opustené vajíčko.

Vedenie amsterdamskej zoo Artis dnes uviedlo, že opustené vajíčko objavili na zemi vo voliére pre supov ošetrovatelia, ktorí ho pôvodne umiestnili do inkubátora. Neskôr sa však rozhodli premiestniť ho do hniezda, ktoré si vytvoril párik homosexuálne orientovaných supov.

Supy, ktoré tvoria pár už niekoľko rokov, sa následne v sedení na vajci striedali, až dokým sa z neho nevyliahlo mláďa. Obaja novopečení otcovia sa teraz o malého supa starajú, pričom ho kŕmia vydáveným jedlom, uviedlo vedenie zoo.

Ďalej priblížilo, že pre zvieratá a obzvlášť vtáky nie je vytváranie párov rovnakého pohlavia až takým neobvyklým javom. Avšak k tomu, že takýto pár vysedel vajíčko, došlo na pôde amsterdamskej zoo vôbec po prvý raz.

Pozri aj: Živočích vyzerá bizarne. Medzinárodný tím našiel vo vodách Austrálie „rybu bez tváre“, ktorú viac ako 100 rokov nikto nevidel

TASR
0
Komentovať (0)