Foto: YouTube

interez.sk / / News
Hokej sa spája so silnými emóciami. Niekedy silnejšími, ako by bolo potrebné.

Šport je svet plný emócií. Potvrdí to každý, kto sa mu venuje, či skalne fandí svojmu obľúbenému tímu, alebo športovcovi. Niekedy však emócie celkom ovládnu správanie človeka a správanie v normách etiky a morálnosti ide bokom. Mohli by sme to ospravedlniť tak, že prehnané reakcie k športu patria, no nasledujúce situácie sú ďaleko za čiarou. Obe aktuality, ktoré vám možno unikli majú spoločného menovateľa. Hokejový vesmír Banskej Bystrice. 

Prvá z bizarných situácií sa odohrala pred pár dňami v Bielorusku. Dorastenci hokejového tímu Banskej Bystrice sa tu zúčastnili prípravného turnaja. Pri zápase s tímom z Ruska však došlo ku kontroverznej situácii. Ako píše portál TVNoviny, po klasickej hokejovej bitke sa Bielorusi pustili do celého tímu našincov a dokonca cez mantinel napadli aj realizačný tím Banskej Bystrice. Zápas bol údajne prerušený a už sa nedohral.

 

K vyhrotenej situácii však došlo i na Slovensku. Po šiestom finálovom zápase play-off medzi Banskou Bystricou a Trenčínom sa niektorí bystrickí fanúšikovia rozhodli dohovoriť hráčom ich obľúbeného tímu. Banská Bystrica totiž nevyužila ani svoju tretiu šancu v poradí a Trenčínu sa tak podarilo sériu vyrovnať na 3:3. Je jasné, že skalopevný fanúšik bystrického hokeja je možno sklamaný a frustrovaný, no takáto reakcia je ďaleko za zdravým rozumom. Veď posúďte sami.

Pozri aj: Dojímavý životný príbeh nevidiacej umelkyne v 4 minútach. Slováci vytvorili krátky experimentálny film, v zahraničí zbiera ocenenia a teraz ho môžete vidieť i vy

TVNoviny
0
Komentovať (0)