Foto: Pixabay

K trendu predaja nehnuteľností za symbolickú cenu sa pridáva aj mesto Taranto.

Zoznam talianskych dedín a vidieckych oblastí, ktoré ponúkajú predaj starých domov za jediné euro je každým mesiacom dlhší. Najnovšie sa k týmto malým sídlam pridalo aj prvé talianske mesto. Taranto verí, že týmto krokom dokáže prilákať až 25-tisíc ľudí a pretvoriť obraz historického prístavu na juhu Talianska.

Taranto, ležiace na juhovýchode Talianska na brehu Tarantského zálivu, je prvým talianskym mestom, ktoré ponúka na predaj nehnuteľnosti len za 1 euro, informuje portál The Local. Ako píše americká televízia CNN, Taranto za posledné roky zažíva dramatický pokles počtu obyvateľov a práve týmto spôsobom by chceli predstavitelia mesta negatívny trend zvrátiť.

Historické Taranto

Kým odsťahovať sa na taliansky vidiek nemusí byť lákavé úplne pre každého, celkom iné je to v prípade atraktívneho juhotalianskeho mesta. Taranto založili ešte v roku 706 p.n.l. starovekí Gréci, dominantou mesta je Aragonský hrad z prelomu 15. a 16. storočia. Taranto má však celonárodný význam dodnes. V prístave v novej časti mesta kotví talianska námorná flotila.

Domy, ktoré Taranto ponúka za jediné euro sa však nenachádzajú v nových štvrtiach. Nájdete ich v starom meste, ktoré leží na ostrove a s pevninou je spojené dvoma mostmi. Práve v tejto časti Taranto došlo v posledných rokoch k najväčšiemu úbytku obyvateľov a miestne nehnuteľnosti tak začínajú chátrať.

Ako uvádza The Local s odvolaním na taliansky denník Il Corriere della Sera, mesto chce týmto spôsobom prilákať až 25-tisíc nových obyvateľov. V starom meste, kde kedysi žilo 40-tisíc ľudí, dnes žije už len 3-tisíc obyvateľov. Na začiatok mesto ponúka 15 nehnuteľností. Ak sa metóda osvedčí, za symbolické euro ponúknu aj ďalšie staré domy. Záujemcovia musia kontaktovať priamo vedenie mesta, podmienkou je už tradične rekonštrukcia a presťahovanie do mesta Taranto.

Foto: Pixabay

Zlý stav a znečistenie

Ako však uvádza The Local, predaj nehnuteľností v starom meste za jedno euro má aj svoje temnejšie stránky. Ulice v historickom centre sú podľa talianskeho denníka v mimoriadne zlom stave a jednotlivé stavby dokonca môžu predstavovať určité riziko. Taranto je navyše neslávne známe pre oceliareň Ilva, ktorá pre región predstavuje mimoriadnu environmentálnu záťaž.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )