Bored Panda

brooklynskyfrajer / / News
Číňanka Zou Hongyan priviedla svojho syna na svet v roku 1988, avšak kvôli komplikáciám pri pôrode, jej dieťa trpelo veľkými ťažkosťami. Zou si zobrala na krk tri roboty, aby mohla svojho syna podporiť a zabezpečiť mu špičkovú starostlivosť.

Po pôrode sa Zou Honygan, z čínskej provincie Hubei, dozevdela nepríjemné správy. Kvôli komplikáciám, ktoré nastali, sa jej syn stal obeťou mozgovej obrny. Doktori ju presviedčali, aby sa svojho dieťaťa vzdala, tento názor s nimi zdieľal aj jej vtedajší manžel. Boli presvedčení, že chlapec bude viesť príšerný a zbytočný život. Zou však ich tvrdenia zmietla zo stola a rozviedla sa s otcom svojho dieťaťa. V tej chvíli sa dalo na ťažkú a tŕnistú cestu, rozhodla sa podporiť svoje dieťa v čase, kedy by ho ktokoľvek iný odsúdil.

boredpanda.com
boredpanda.com

Zou pracovala konštantne minimálne v troch prácach zároveň, aby mohla svoju malú rodinku podporiť, predávala poistky, robila školenia a mnoho ďalšieho. To všetko, aby mohla svojmu synovi zabezpečiť svetlú budúcnosť. Hrala s ním hry stimulujúce mozgovú aktivitu, vzpružovala jeho zmysly a vybudovala základy jeho inteligencie. Dokonca sa jej podarilo naučiť svojho syna držať paličky, v čase kedy ich mohol so svojimi stuhnutými rukami ledva uchopiť. „Nechcela som, aby sa hanbil za svoje fyzické ťažkosti,“ povedala pre South China Morning Post. “Pretože mal v mnohých oblastiach nižšie schopnosti, bola som naňho veľmi prísna, aby sa mohol zdokonaliť v tých sférach, v ktorých zaostával.”

boredpanda.com

O 29 rokov neskôr, ten istý chlapec menom Ding Ding, získal na Pekingskej Univerzite bakalársky diplom v oblasti enviromentálnych vied a inžinierstva. V súčasnosti študuje právo na Harvarde. Môžme si len domýšľať, akým nesmiernym spôsobom musí byť táto mama hrdá na neuveriteľný pokrok svojho syna. A samozrejme jeho vďačnosť voči jedinému človeku, ktorý ho kedy podporoval.

Pozri aj: Žena vyskúšala sociálny experiment. Na každý mužský kompliment reagovala, že si je toho vedomá. Reakcie mužov boli prekvapivé

interez.sk (Ľuboš Belko), boredpanda.com, scmp.com
Komentovať (0)