Hansueli Krapf This file was uploaded with Commonist. / CC BY-SA

Dokážte priradiť letisko k mestu, kde sa nachádza?

V súvislosti s pandémiou nového koronavírusu asi mnohí odložia svoje cestovateľské plány. Avšak, to nebráni tomu, aby ste si skúsili spraviť kvíz, ktorý s cestovaním priamo súvisí. Dokážete určiť, v akých mestách sa nachádzajú tieto svetoznáme letiská? Ponúkneme vám vždy tri možnosti, z ktorých je jedna správna. Ako sa vám to podarí? 

Ak vás tento kvíz zaujal, pozrite si aj ďalšie v našej sekcii kvízov.

V ktorom meste sa nachádza Medzinárodné letisko Johna F. Kennedyho?

Medzinárodné letisko Johna F. Kennedyho je najväčšie medzinárodné letisko v New Yorku. Je jedným z najväčších letísk na svete a leží v Queens pri Jamaica Bay.

Kde sa nachádza Medzinárodné letisko Indiry Gandhiovej?

Letisko pomenované po bývalej indickej premiérke Indire Gándhiovej je najrušnejším letiskom v Indii.

Kde sa nachádza letisko Hartsfield-Jackson, ktoré je najfrekventovanejším letiskom v počte odbavených cestujúcich a v počte príletov a odletov lietadiel?

Toto letisko sa stalo svetovo najfrekventovanejším letiskom v počte odbavených cestujúcich a v počte príletov a odletov lietadiel. Hartsfield si drží hodnotenie najfrekventovanejšieho letiska za rok 2010, ako s počtom odbavených cestujúcich, tak s počtom letov. Za tento rok bolo odbavených 89 331 622 pasažierov a bolo uskutočnených 950 119 letov z tohoto letiska. V roku 2015 zaznamenalo 882 497 letov a 101 491 106 cestujúcich.

Pri ako meste by ste hľadali letisko Luton?

M J Richardson / Luton Airport Parkway station

Letisko Londýn-Luton je vzdialené približne 55 km na sever od centra Londýna, v meste Luton, v grófstve Bedfordshire. Je to štvrté najväčšie letisko v blízkosti Londýna po Heathrow, Gatwick a Stansted.

Kde sa nachádza letisko Ferenca Liszta?

Medzinárodné letisko Ferenca Liszta Budapešť, pôvodne nazývané Medzinárodné letisko Budapešť-Ferihegy, je najväčšie a najvýznamnejšie letisko v Maďarsku. Leží na okraji mesta Budapešť.

Pri akom hlavnom meste sa nachádza letisko Orly?

Letisko Paríž-Orly je jedným z letísk Paríža. Nachádza sa pri meste Orly na juhu metropolitnej časti mesta. Do vybudovania Letiska Charlesa de Gaulla bolo hlavným letiskom Paríža a i teraz zostáva najvyťaženejším letiskom pre vnútroštátne linky.

V ktorom meste sa nachádzalo Atatürkovo medzinárodné letisko?

Atatürkovo medzinárodné letisko bolo medzinárodné letisko v Istanbule, v Turecku. 6. apríla 2019 ukončilo svoju prevádzku a nahradilo ho nové letisko - Istanbul Airport vzdialené od neho 35 kilometrov.

Kde sa nachádza medzinárodné letisko Daxing?

Pekingské medzinárodné letisko Daxing je druhým pekinským medzinárodným letiskom. Je typické svojím hviezdicovým tvarom.

Pri akom meste sa nachádza letisko Schwechat?

Letisko Viedeň-Schwechat je medzinárodné letisko 18 kilometrov juhovýchodne od Viedne, neďaleko mesta Schwechat. Toto pôvodne vojenské letisko má dnes štyri terminály a patrí medzi najvyťaženejšie európske letiská.

Ako sa volá ostrov, kde sa nachádza Princess Juliana International Airport?

V južnej holandskej časti ostrova sa nachádza letisko Princess Juliana International Airport, ktoré je svetoznáme svojím netradičným letovým koridorom pre prílet lietadiel. Keďže prah 2300-metrovej dráhy leží v bezprostrednej blízkosti pobrežia, lietadlá pristávajúce smerom od mora prelietavajú pláž Maho a priľahlú cestu vo veľmi nízkej výške – 10 až 20 metrov nad hlavami ľudí. Vstup na pláž je na vlastnú zodpovednosť.

0
Uložiť článok
Komentovať