Katarína Grajcaríková je fotografka, ktorá obľubuje najmä fotografovanie ľudí. Je to pre ňu spôsob, ako vidieť vonkajšiu krásu ľudí a vecí okolo nás.

Portrétová fotografia a fotenie modelov je veľmi obľúbeným smerom, ktorým sa uberajú mnohí fotografi. Slovenská fotografka Katarína Grajcaríková sa tiež venuje portrétom a fotením ľudí, no akosi po svojom. Jej séria, ktorú nazvala „Originálni a neobyčajní“, je presne taká, ako sa aj nazýva. Katarína sa totiž rozhodla nafotiť ľudí s rôznymi hendikepmi a komplexami. Séria týchto fotografií vo Vás naštartuje celú škálu všetkých možných emócií, od smútku, cez porozumenie, až k úsmevu na tvári.

gfoto.sk
gfoto.sk

„Fotografovanie je droga a tá mi prináša neopísateľné uspokojenie, radosť a vášeň…“

gfoto.sk
gfoto.sk

Projekt „Originálni a neobyčajní“ vznikol úplnou náhodou. Nápad vznikol, keď ju oslovilo dievča s očnou protézou. V tej chvíli prišla idea nafotiť ľudí, ktorí majú nejakú odlišnosť, komplex, alebo hendikep tak, aby fotografia pôsobila najmä pozitívne.

gfoto.sk
gfoto.sk

„Odbúrať komplex, prijať sám seba a druhým ukázať, že život ide ďalej, aj keď to niekedy vyzerá všelijak…“

Tento nápad oslovil mnohých, ľudia sa prihlásili a fotenie mohlo začať. Katarína spomína na to, že počas fotenia mohla akoby „nasávať“ optimizmus od svojich modelov, napriek tomu, že je to trošku paradox.

gfoto.sk
gfoto.sk

„Tým, že ukázali svoje odlišnosti, dali najavo svoju vyrovnanosť a odhodlanie, patrí im obrovská vďaka za to, že sú medzi nami…“

V nasledujúcej galérii si môžete prezrieť fotografie zo série „Originálni a neobyčajní“. Ďalšiu tvorbu Kataríny Grajcarikovej môžete obdivovať na jej webovej stránke, ale nájdete ju aj na Facebooku, kde ju môžete podporiť svojím like-om.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )