Jobus Pubertus aka prvé CD pre deti Braňa Jobusa, majster mikromágie a zábavy Talostan, aktivity podľa Montessori, rozprávky v podaní Roberta Rotha ako aj špičkové...

Jobus Pubertus aka prvé CD pre deti Braňa Jobusa, majster mikromágie a zábavy Talostan, aktivity podľa Montessori, rozprávky v podaní Roberta Rotha ako aj špičkové divadelné predstavenia, workshopy, orchestre, súbory a zbory… takto nejako budú vyzerať dni detí na dvadsiatej Pohode.

„Priestory pre rodičov s deťmi máme od tretieho ročníka, vtedy sa to volalo Jašovisko. Aj alternatívci, rockeri či pankáči majú deti a je škoda nezažívať zázrak hudobného festivalu spolu. Veľkou inšpiráciou bol britský festival Glastonbury, kde je Kids park rešpektovanou a bohatou scénou. Odvtedy sa náš detský park stal Family Parkom, a veríme, že niektoré nápady by mohli na revanš prísť teraz odkukať britskí priatelia k nám. Okrem toho, že sa z nových generácií tešíme, považujeme ich prítomnosť za dôležitý prejav dôvery“, povedal o Family Parku Michal Kaščák.

pohoda 3 den (25)
Jaroslav Novák

Talostan

Talostan má na konte viaceré ocenenia ako Najvtipnejšie kúzelnícke predstavenie na Kremnických gagoch či 1. miesto v mikromágii v ČR, no hlavne množstvo pobavených a „okúzlených“ divákov. V máji nám počas Pohodového Múdreho pondelka či Pohoda Dňa_FM ukázal ako vie dokonale zmiasť pozornosť detí predškolského veku i myseľ tridsiatnikov. Ešte dôležitejšia než samotné kúzla je v jeho podaní veľká dávka zábavy. Mimochodom, aké zvieratko sa podľa vás nedá spraviť z balóna…?

Jobus Pubertus

Príbehy a postavy z kníh Braňa Jobusa sa konečne dostali aj na CD. Piesne ako Muflón Ancijáš, Zvon, Tajná správa, Na výlete do vesmíru či Červotoč Chrumo zaznejú aj na Pohode vďaka projektu Pubertus. Braňo Jobus predstaví aj knižné novinky Zvon s podtitulom „Ako Vyliečiť choré srdiečko?“ či Tajná Správa o poštovom Holubovi Oplaškovi, ktorý sa z nezodpovedného lapaja stane hrdinom.

Kornička

Detský folklórny súbor Kornička z Trenčína sa od roku 1999 venuje spracovávaniu ľudových tradícií z regiónu. Oživuje zabudnuté melódie a tance z okolitých dedín aj z odľahlých kopaníc. Súbor Kornička počas svojej krátkej existencie už sedemkrát zvíťazil na celoslovenských súťažiach. Absolvoval cez 500 vystúpení, mnohé v zahraniční: v Španielsku, Francúzsku, Švajčiarsku a ďalších európskych krajinách. Aj na blížiacej sa Pohode ponúkne Kornička to najzaujímavejšie zo svojho repertoáru.

Orchester ZUŠ Trenčín a zbor Piarissimo

Komorný orchester ZUŠ Trenčín má viac ako 50-ročnú tradíciu. Momentálne funguje pod taktovkou dirigentky Aleny Piatkovej. Zbor Piaristického gymnázia Jozefa Braneckého v Trenčíne, Piarissimo, vznikol v roku 1990. V roku 1999 sa z bežného zboru vyprofiloval na klasický miešaný zbor, ktorý interpretuje viachlasné svetské i duchovné skladby rôznych štýlových období – od gregoriánskeho chorálu, cez renesanciu, baroko až po súčasnú modernú duchovnú a svetskú hudbu.

tleSKOKrik

Študenti Katedry hudobnej výchovy PedF UK v spolupráci s Evou Šuškovou (čerstvá víťazka Radio_head Awards) pripravili vo Family Parku aj autorský hudobno-pohybový happening tleSKOKrik. Do skoku sa bude tlieskať, do kriku skákať a pri tlieskaní môžete skákať i kričať.

DsFS Terchovček, FS Terchovec a ĽH Martinky Bobáňovej

Hru na heligónke, tanec, spev a hudobno-tanečné dedičstvo obce Terchová rovíja detský folklórny súbor Terchovček ako aj jeho mládežnícka verzia FS Terchovec. Vďaka autentickému prevedeniu boli obidva súbory viackrát laureátmi festivalov v Strážnici, Východnej i Detve. Spolu s nimi vystúpi na pódiu vo Family Parku aj Ľudová Hudba Martinky Bobáňovej.

Bábkové divadlo na Rázcestí PA a GU

Bábkové divadlo na Rázcestí zahrá dobrodružstvá PAličky a GUličky pomotaných. Dobrodružstvá rovnej PAličky a okrúhlej GUličky nám odhaľujú, kde všade sa okolo nás PA a GU skrývajú a čo v sebe ukrývajú. Netreba veľa slov. Len ticho, čo na nás dočká, lebo má bystré očká. Neuveríte, možno ich stretnete na ulici, alebo možno PA a GU žijú priamo doma, s vami…

Čítanie s pánom Mrkvičkom

Čítanie s pánom Mrkvičkom je vlastne jedna školská hodina hraného príbehu, ktorá sa končí ráznym useknutím v tej najdramatickejšej chvíli. Zmyslom a cieľom týchto predstavení je navnadiť deti na čítanie konkrétnej knihy. Kniha je pred detským divákom interpretovaná jedným hercom formou na pomedzí dramatizovaného a scénického čítania.

Divadlo Zkufravon – Ako išlo vajce na vandrovku alebo putujeme letom svetom

V pouličnom bábkovo-cirkusovom predstavení o dvoch vandrujúcich bratoch preputujete celý svet a dozviete sa aj, kto prvý s vandrovaním začal. Okrem samotného príbehu v predstavení uvidíte aj rôzne cirkusové techniky ako žonglovanie či balansovanie. Počas predstavenia sa deti naučia „putovnú“ pieseň v spojení s jednoduchým cvikom, pri ktorom robia končatiny protichodné pohyby.

Hlbokomorské rozprávky (Monika Kompaníková)– čítanie z knihy

Rozprávky číta Robert Roth, na klavíri ho doprevádza Vladislav “Slnko” Šarišský (laureát Medzinárodnej súťaže Sergeja Prokofieva v Petrohrade).
Kniha Hlbokomorské rozprávky od držiteľky ceny Anasoft litera Moniky Kompaníkovej je o hlbokom priateľstve na dne mora. Na dne tej najhlbšej priekopy v hĺbke viac ako desaťtisíc metrov, tam, kde sa už nedostane slnečný lúč, potápač či ponorka, tak tam už nie je vôbec nič. I keď – nie je to celkom tak. Na dne tej najhlbšej priekopy totiž žije jedna ryba Biba s polámanými zubami a jej kamarát had Rado, ktorému sa stále kazí lampáš a ďalšie tajomné svetielkujúce živočíchy. Cez ich veselé príhody môžeme spolu s nimi spoznať aj ten skutočný hlbokomorský svet.

Kempelen Biomatic Orchestra – Ignác

V Prešporku sa vychýlila rúčka smútokmetra. Ignác Lamár posiela telegram svojmu starému kamarátovi, aby okamžite pricestoval a pomohol vyriešiť situáciu. Japapa prichádza aj so svojou vnučkou. Cez mnohé dobrodružstvá spoločne hľadajú spôsob, ako navrátiť jas a radosť do mesta. Inscencácia priblížuje pôvabnú figúru z neoficiálnych dejín Bratislavy Schöne Náci inšpiratívnou formou.

Tyjátr: Don Šajn alebo Márnotratný syn a Herkules alebo Dobytie pekla

Tradičné bábkové divadlo Tyjátr je projekt bábkara a dramaturga Ivana Gontka. Cieľom projektu je prinavrátiť do súčasnosti tradíciu kočovných bábkarov a komediantov. „Herkules“ patril do tradičného repertoáru európskych bábkarov 18. a 19. storočia a vychádza z antickej povesti o silákovi Herkulovi. Hru „Don Šajn“ (Don Juan) hrávali všetci ľudoví bábkari a dodnes patrí popri „Faustovi“ k najhranejším hrám tradičného bábkového divadla. Tyjátr ponúka spracovanie, ktoré je známe z podania českých a slovenských kočovných bábkarov.

Viac info nájdete tu.

Príbehy
0
Komentovať (0)