Foto: Twitter (thespontany)

Ohromení dedinčania mali ráno poriadne divadlo.

Predstavte si, že žijete na dedine a ráno sa prebudíte, pričom poli za domom zbadáte obrovské dopravné lietadlo. Takýto jav by vás zrejme prinútil premýšľať nad tým, koľko ste toho včera vypili a či vám tam niekto niečo nenasypal. Takýto absurdný pohľad sa ale naozaj zjavil thajským dedinčanom v dedinke Chai Nat, ktorá leží na severe krajiny.

Keby tu však tento skvost núdzovo pristál, zrejme by vyzeral trochu inak. Rozhodne by nemal zoškrabané polepy Thai Airways a taktiež by mu nechýbali motory. O čo teda vlastne išlo? Akonáhle sa zmätení dedinčania dočudovali, zistilo sa, že ide o lietadlo, ktoré majiteľa poľa, Somchai Phukieow kúpil v aukcii.

Ten objasnil, že lietadlo na miesto dopravil žeriavom. Následne pod neho umiestnil podpery, aby sa neprepadlo do blatistej zeme. Tiež vysvetlil, aké má s lietadlom plány a vyzerá to tak, že na hoodmaps pribudne ďalšia hipsterská lokalita. „Kúpil som ho na aukcii v meste. Motory aj počítače boli dávno odstránené. Chcem tu z toho spraviť menšiu atrakciu s motokrosovou dráhou a futbalovým ihriskom. Ľudia sa budú môcť pozrieť aj do interiéru a tu odtiaľ sledovať šport,“ hovorí Somchai.

Takáto atrakcia skutočne môže prilákať množstvo mladých ľudí, ktorí vyhľadávajú alternatívnu kultúru a zábavu. V Somchaiovom cool podnikateľom pláne mu budeme držať palce.

Pozri aj: Prvé na Slovensku. Pri Trnave otvorili jedinečný kukuričný labyrint s trasou takmer dva kilometre

unilad.co.uk
Príbehy
0
Komentovať (0)