Nitrianske letné kúpalisko začne tohtoročnú sezónu už počas nastávajúceho víkendu. Ako uviedol hovorca mesta Tomáš Holúbek, v očakávaní prudkého oteplenia bude prevádzka kúpaliska spustená v sobotu 15. júna o 10.00 h.
V predchádzajúcich rokoch mesto investovalo do skrášlenia areálu kúpaliska a budovania gastrozóny. “Novinkou v tejto letnej sezóne je automatizovaná úpravovňa vody v bazénoch, ktorá sa nachádza v strojovni. Toto zariadenie analyzuje stav a kvalitu vody a v prípade potreby doplní potrebné látky na chemické ošetrenie vody,” vysvetlil Holúbek.
Cenník sa pre tohtoročnú letnú sezónu nemenil a vstupné ostalo rovnaké ako vlani. “Rovnaké sú aj otváracie hodiny. Návštevníkom je k dispozícii plavecký bazén s dĺžkou 50 metrov, relaxačný bazén s dĺžkou 37,5 metra a bazény pre deti. Rekreačný a detský bazén sú vyhrievané približne na teplotu 25 stupňov Celzia a dajú sa využívať aj v dňoch s menej priaznivým počasím. Kapacita kúpaliska je 3590 osôb,” doplnil Holúbek.
Viac informácií nájdete na stránke mesta Nitra.
Odborník na maloobchod: Vlna prepúšťania a zatvárania obchodov porastie, Slovensko zaplavujú diskonty
James žije na Slovensku už 27 rokov: Zabíjačka je moja obľúbená tradícia, ceny začínajú byť nepríjemné
Rastislav Káčer v 1 na 1: Ficovi ľudia sú prisatí na štátnom cecku. K Slovensku sa správajú ako k vojnovej koristi
Desivá havária parníka General Slocum, voda bola plná utopených detí a žien. Tragédiu prekonal až 11. september
Lukáš ukazuje, ako cestovať lowcost: Chorvátsko je v letnej sezóne drahé, odporúčam Albánsko či Gruzínsko
Navštívili sme rozárium, ktoré je unikátom: Je zadarmo a ruže ako tam nikde inde na Slovensku nenájdete













Nahlásiť chybu v článku