Lucia Mužlová / / Kultúra
Každý z nás má nejaké sny. Činnosti, ktoré chce urobiť, miesta, ktoré chce navštíviť počas svojho života. Ja by som chcela precestovať Írsko a...

Každý z nás má nejaké sny. Činnosti, ktoré chce urobiť, miesta, ktoré chce navštíviť počas svojho života. Ja by som chcela precestovať Írsko a Veľkú Britániu, vidieť koncerty obľúbených kapiel, mať zdravé deti a rodinu a mnoho iných vecí. Máte nejaký špeciálny zoznam aj vy? Podeľte sa s nami o svoje sny, alebo si aspoň prečítajte o tomto zaujímavom projekte.

Po tom, čo stratila niekoho, koho milovala a prežívala hlbokú depresiu, umelkyňa Candy Chang vytvorila interaktívnu stenu na opustenom dome v jej susedstve (New Orleans), ktorá predstavovala anonymné miesto, kde sa chcela podeliť so svojimi pocitmi s okoloidúcimi ľuďmi.

beforeidie1
beforeidie.cc

Po obdržaní povolenia sa pustila do svojho projektu. Stena bola vlastne tabuľou, kam kriedou napísala vetu: „Kým umriem, chcem _______.“

beforeidie2
beforeidie.cc

Každý, kto šiel okolo, mohol zdvihnúť kus kriedy, popremýšľať o svojom živote, a podeliť sa o svoje osobné želanie na verejnom priestore.

beforeidie3
beforeidie.cc

Celé to začalo ako experiment a Candy nevedela, čo má očakávať. Na ďalší deň bola stena plná odpovedí, ktoré neustále pribúdali.

beforeidie5
beforeidie.cc

Skôr ako umriem, chcem … spievať, zasadiť strom, vidieť dcéru doštudovať, ochutnať rôzne jedlá, zbaviť sa neistoty, nebyť sám… Stena jej pripomenula, že nie je jediná, čo sa snaží nájsť zmysel svojho života.

beforeidie6
beforeidie.cc

Po odoslaní niekoľkých fotografií online, keď sa obrazy šírili internetom, získala stovky správ od ľudí, ktorí chceli, aby aj v ich komunite pribudol takýto zaujímavý projekt.

beforeidie7
beforeidie.cc

Candy vytvorila vlastnú internetovú stránku a ľudia postupne pribúdali.

beforeidie8
beforeidie.cc

Po celom svete už môžete nájsť viac ako 1000 takýchto tabúľ. Steny boli vytvorené vo viac ako 35 jazykoch a vo viac ako 70 krajinách sveta, vrátane Kazachstanu, Iraku, Haiti, Číny, Ukrajiny, Portugalska, Japonska, Dánska, Argentíny a Južnej Afriky.

beforeidie9
beforeidie.cc

Sú to steny s príbehmi, ktoré sú plné nádeje, strachu, humoru a žiaľu a predstavujú intímny portrét snov v komunitách a taktiež možnosť zamyslieť sa nad zásadnými otázkami života.

beforeidie10
beforeidie.cc

Ak vás tento projekt zaujal, určite odporúčam navštíviť stránku beforeidie.cc, kde sa môžete dozvedieť viac, poprípade sa pozrieť na galériu fotografií z celého sveta.

beforeidie11
beforeidie.cc

Čo by ste na takúto tabuľu napísali vy? Dajte nám vedieť v komentároch.

beforeidie12
beforeidie.cc
0
Komentovať (0)