foto: YouTube

Basement Festival je už za oknom a tak ako minulý rok, aj teraz na Vás čaká za bránami komárňanskej pevnosti bohatá programová výslužka.

Pripravte sa na návaly decibelov, ktoré budú z pódia koordinovať mená ako: Tantrum Desire, Ras Muhamad, Telekinesis, L Plus, Ogonek, Rusty K a mnoho, mnoho ďalších. O tom, že nejde o žiadnych „púšťačov“ resp. biologicky rozložiteľné jukeboxy, svedčia ich bohaté biografie.

Tantrum Desire je dvojica, ktorá začala prenikať do londýnskeho povedomia v roku 2004. Spojila ich láska k hudbe a Pirate Station rádio. Medzi inými si ich všimol aj Simon Bassline Smith (na Slovensku vystúpil aj na Basement Festivale 2017). Odvtedy patria pod vyhlásený label Technique Recordings. Ich posledné LP sa volá Diversified.

Ras Muhamad sám seba prezýva aj Reggae ambasádorom Indonézie. Ras je vlna talentu a kreatívnej pozitívnej energie. Aktívne sa venuje koncertnému vystupovaniu, je knižným autorom, bilingválnym lyrikom, moderátorom v rádiu a producentom. Napriek tomu je ťažkým Salam-istom. (pomenoval tak svoj najznámejší album). 

Telekinesis alebo aj Smooth a Markoman spojili svoje sily a tak vznikol tento projekt. Nepoznáte ich? To nevadí. Hlavné, že ich pozná Pendulum, Matrix & Futurebound, Chris Renegade, Diesel Boy, Black Sun Empire, Optiv, Inside Info, Subsonik & Tallon a mnoho ďalších, s ktorými spoločne skladali beaty ako tetris.

Za domácich bude kopať L Plusslovenský DJ a producent. Jablko, ktoré to odpálilo ďaleko od stromu. Z bratislavskej Fakulty architektúry sa dokotúľal až pod Technique Recordings. Jeho hudba obletela svet a mohli ste ju počuť z BBC Radio1, 1Xtra, Ministry of Sound, KissFM. Pesnička Timetravel vyhrala cenu za najlepší track na Slovak DnB Awards 2011.

Ogonek je rovným dielom úspešný hudobný producent ako aj organizátor. Tvoriť začal už v roku 1996, no svoje súčasné meno adoptoval až na prelome milénia. Hovorí sa o ňom, že zorganizoval viac ako 350 koncertov a stojí aj za jednou z najväčších dark drum and bassových show na svete – Therapy Sessions – Sofia. Momentálne pracuje na LP Dark Corridors.

Ten nával sa tu nedá ani rozpísať. Veď uznajte sami

TS Basement festival
Príbehy
0
Komentovať (0)