V poslednom čase sa často objavujú správy o domácom násilí páchanom na deťoch. Sú to samozrejme strašné správy a určite tieto telesné tresty nepodporujem. Čo ale klasický...

V poslednom čase sa často objavujú správy o domácom násilí páchanom na deťoch. Sú to samozrejme strašné správy a určite tieto telesné tresty nepodporujem. Čo ale klasický „výprask“, ktorý si možno aj vy z detstva pamätáte? Ste za alebo proti?

Článok pokračuje pod videom ↓

V nasledujúcom článku sa dočítate, aké následky môže mať telesný trest na vaše ratolesti.

bitka1
iflscience.com

Prípad, ktorý sa nedávno odohral v Kanade, vás možno trochu šokuje. Po výzve Komisie pre pravdu a zmierenie zakázať fyzické tresty detí, sľúbila liberálna vláda, že takéto tresty zakáže. Najvyšší súd v Massachusetts rozhodol o odňatí detí z jednej pestúnskej rodiny práve preto, že boli preukázané časté fyzické tresty na deťoch. Neúspešný argument rodičov bol, že je to v súlade s ich kresťanskou výchovou a vierou.

bitka2
micheleborba.com

Pozitívne je, že stále viac ľudí je proti a začína sa o tomto probléme živo diskutovať. Samozrejme sú aj ľudia, ktorí sú za výprask, pretože si myslia, že tým daný problém vyriešia, poprípade, že sa už nebude opakovať. Je však v poriadku udrieť problémové dieťa, keď už sme naozaj v koncoch?

bitka3
parentreviewers.com

Bolo dokázané, že biť dieťa (otvorenou rukou, ktorá nespôsobí žiadne viditeľné zranenia – pozn. redakcie), má veľmi vážne následky na jeho duševné zdravie. Prečo teda rodičia bijú svoje deti? Profesor Michelle Knox z Univerzity Toledo v Amerike vidí v tomto probléme istú iróniu. Je zvláštne, že zákon podchytil páchanie násilia na väzňoch, zločincoch alebo iných dospelých ľuďoch. Čo však americké zákony neriešia, je páchanie násilia na ľuďoch, s ktorými žijete pod jednou strechou a ktorých vychovávate, ktorí sú najzraniteľnejší – deti.

bitka4
edition.cnn.com

Čo môže začínať ako nevinné buchnutie po zadku sa časom môže zhoršiť natoľko, že sú na dieťati viditeľné zranenia. Nie je pravdou, že rodič je vždy násilník a ten „zlý“, častokrát je to len neschopnosť zvládať hyperaktívne alebo neposlušné dieťa. Nastane zlomový bod, keď sa psychika rodiča naštrbí natoľko, že svoje dieťa udrie. Pri nezvládnuteľných deťoch je takmer vždy potrebné vyhľadať odborníka, ktorý vám poradí a odporučí rôzne metódy zvládania výchovy takýchto detí.

bitka5
nurturingachild.com

Pokračovanie na ďalšej strane…

Uložiť článok

Najnovšie články