foto: Basement

Basement Festival nie je len o hluku a tanci (aj keď táto zložka programu je tu mimoriadne dobre zastúpená).

Zábava na festivale môže byť aj pokojná, hĺbavá ba miestami až intelektuálna. Svedčí o tom sprievodný program, ktorý vytvára skutočne neobyčajný multivitamínový koktail. Hlavne keď si ho porovnáme so žánrovo podobnými akciami, kde mimo stage-ov býva najväčším vzrušením dať si bravčovú cigánsku a skočiť do jazera.

Môžete sa tešiť na

Štvrtok

Druhý ročník pirátskeho Basement splavu: Zo spontánnej fanúšikovskej iniciatívy vznikol ešte pred začiatkom prvého Basementu oficiálne neoficiálny pirátsky splav. Slúži ako netradičný posledný prestupový spoj medzi vami a bránami festivalu. Začína sa vo štvrtok 12.7. v komočskom kempe a končí v komárňanskej pevnosti.


Piatok

DJ Workshop s Drumbassterdz a Basement krú sa začne o 20:00 v čajovni. Do tajov svojho remesla Vás zasvätí DJ Volume Plus, Basement krú a ich hostia.

Amnesty International: Chcete vedieť, čo zlé, ale aj dobré sa práve teraz deje vo svete? Príďte sa porozprávať s ľuďmi, ktorí denne bojujú s korupciou a porušovaním ľudských práv.


Sobota

Joke’s on You – English Stand up Comedy – anglický stand up v Komárne? Tak to tu ešte nebolo. Vo festivalovej čajovni si môžete vypočuť, aké to je byť anglicky hovoriacim komikom v strednej Európe. Začiatok je o 12:00.

Priestory pre tvory Workshop – Od 13:00 si môžete vyrobiť vlastnú tašku z ekologických materiálov.

Príďte si spolu s Adrikou zacvičiť Jogu. Po prehýrenom piatku vám trochu strečingu a pozitívnej energie určite spraví dobre. O 15:00 hneď vedľa čajovne.

Po cvičení bude nasledovať Gongová terapia. Nechajte sa vymasírovať zvukom a zároveň svojou účasťou pomôžte vylepšiť vibrácie v pevnosti. O 16:00 vedľa čajovne.

Občianske združenie Prima Vás príde formou prednášky informovať o novinkách v prevencii drogovej závislosti, dozviete sa niečo o Harm Reduction a o tom ako sa vyhnúť pohlavným chorobám.


Počas celého festivalu vás ďalej čaká

Vernisáž Fotiek a výtvarných diel Ester Šabíkovej. V galérii nájdete aj výstavu konceptuálneho umenia. V kempe si môžete pozrieť tvorbu graffiti v podaní Street Madness Crew, alebo si môžete zaskejtovať v skateparku. Ak ste skôr naladení na wellness a relax, tak hneď za bránami je termálne kúpalisko, alebo si môžete objednať masáž od dobrákov zo Siete dobra tu.

Ani po prečítaní tohto článku však neviete o všetkom. Organizátori pre vás majú ešte niekoľko prekvapení. Festival sa musí predsa slávnostne otvoriť a na oživení areálu spolupracujú akademickí umelci z Prahy, Brna aj Bratislavy. Máte sa na čo tešiť.

Vstupenky si môžete zadovážiť na webe basementfestival.sk.

TS Basement Festival
Príbehy
0
Komentovať (0)