Foto: Instagram/ Ghoraparadh

Cesta za vyššou inteligenciou je jednoduchšia, ako by ste si mysleli.

Ako vyzerá ideálny sexuálny život či koľkokrát týždenne by ste si ho mali užívať. To sú otázky, ktoré si kladie mnoho ľudí a spravidla je odpoveď úplne jednoduchá – záleží len na vás a vašich preferenciách. Vaše rozhodnutie alebo urobenie si chute však môže ovplyvniť to, aké výhody vám samotný sex môže ponúknuť. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Podľa najnovšieho výskumu z univerzít Coventry a Oxford to vyzerá tak, že pravidelný sex vo vyššom veku vám môže pomôcť. Štúdia, do ktorej bolo zapojených 73 ľudí vo veku od 50 do 83 rokov, spracovávala informácie o ich sexuálnom živote v priebehu posledného roka, a to ako často ho mali či všeobecné otázky o ich zdraví a životnom štýle.

Časť výskumu sa venovala meraniu rôznych mozgových funkcií vrátane pozornosti, pamäte, plynulosti, jazyka a vizuálno-priestorových aktivít (schopnosť vidieť objekty a priestor medzi nimi). Zistili, že tí, ktorí sa sexu oddávajú častejšie, dosiahli lepšie výsledky, vrátane lepšej plynulosti reči a vizuálno-priestorových aktivít. No pamäť, pozornosť a jazyk neboli ovplyvnené častými návštevami spálne.

Celkové kognitívne schopnosti boli jednoznačne vyššie u sexuálne aktívnych ľudí než u tých, ktorí nie sú. Je to jasný dôkaz toho, že staršie ženy a muži by si sexuálne aktivity mali užívať často alebo prinajmenšom v pravidelných intervaloch, pretože to má na nich mimoriadne pozitívny vplyv,“ píše sa v štúdii.

Pozri aj: Užívajú si viac sexu ako kedykoľvek predtým. Ryšaví muži sa za to môžu poďakovať tomuto známemu spevákovi

indy100.com
Uložiť článok

Najnovšie články