foto: Pixabay

/ 0 / Stella
Ako vám sex pomáha udržať si dobré zdravie?

Sex – pre niektorých ľudí tabu, pre iných úplne bežná vec. Len málo ľudí, ktorí už mali sex by poprelo to, že je to skutočne dobrá činnosť. Sex neprospieva iba vzťahom, ale taktiež aj nášmu zdraviu. Cítime sa po ňom mladší a zdravší. Vedci teraz prišli na to, ako často ho máme mať, aby sme sa tak cítili.

Vedci z Kalifornskej univerzity zistili, že sexuálna intimita je spojená s dlhými telomérami – ochrannými bariérami našej DNA, ktoré vekom starnú. Požiadali preto 129 žien, ktoré mali vzťah, aby mali každý deň sex. Ženy mali rôzne vonkajšie, ale i vnútorné vplyvy stresov, ktoré na ne vplývali. Po týždni im vedci vzali vzorku krvi a výsledok bol prekvapivý.

U žien, ktoré uviedli, že boli sexuálne aktívne aspoň raz za týždeň, bolo zistené, že ich teloméry boli dlhšie ako u tých, ktoré neboli sexuálne aktívne.

pixabay.com

Zistili aj to, že sexuálna aktivita ovplyvňuje aj stresové situácie, ktoré ženy vedeli riešiť pokojnejšie a bez väčších problémov.

Tomas Cabez a de Baca, ktorý viedol tento výskumm nazýva teloméry „Biologickými indexami, ktoré ovplyvňujú naše starnutie. Chránia naše chromozómy pred zostarnutím a zachovávajú integritu našej DNA.“

„Hoci normálne životné procesy, ako starnutie a bunková replikácia skracujú a ničia tieto teloméry, trvalý psychický stres môže tento proces ešte viac urýchliť. Postupom času môžu skrátené teloméry prispievať k chronickým degeneratívnym ochoreniam a predčasnej smrti,“ hovorí Tomas Cabeza de Baca.

Aký názor máte na tento výskum vy? Budete sa podľa neho riadiť?

Pozri aj: Prehovoril o tom, o čom každý mlčí. Tento chlapík sa zúčastnil swingers párty a takéto zmiešané pocity z nej mal

indy100.com


Komentovať (0)