zdroj: FLAAM

Nitriansky festival FLAAM oslávi 18. augusta už 5. narodeniny.

V jeho line-upe nechýba okrem hviezd domácej alternatívnej scény viacero zaujímavých zahraničných mien a pestrý sprievodný program. Organizátori pred pár dňami spustili predpredaj lístkov, medzi ktorými nájdeš aj jeden, s ktorým pustia na festival len teba. 

Na FLAAM festivale v Nitre sa v sobotu 18. augusta predstavia okrem inýych napríklad slovenskí Billy Barman, poľská folk-punková kapela Hańba!, český producent Ventolin či britské indie-popové trio BANFI. Okrem toho ponúka FLAAM pestrý sprievodný program plný workshopov, prednášok a premietaní, či dizajn market a street-food zónu. 

FLAAM sa už od svojho vzniku profiluje ako akcia so špecifickou atmosférou a prístupom. Podľa mňa je FLAAM ako opekačka u kamoša, ktorá sa vymkla spod kontroly. Predstavte si, že by na ňu prišlo z nezistených príčin niekoľko známych kapiel, stánky s jedlom a o pár sto ľudí naviac,” opisuje nitriansky festival jeho riaditeľ Marián Tesák. „Aj vďaka priestoru kultúrneho a komunitného centra Hidepark je na Flaame nádherná atmosféra plná intimity a blízkosti – či už medzi návštevníkmi alebo medzi návštevníkmi a umelcami.” 

Ako to na Flaame vyzerá? Pozrite si aftermovie z minulého roka:

 Ďalšou výhodou je, že sme prakticky priamo v meste, hoci to tak vôbec nevyzerá. Hidepark je niekoľko minút pešo od centra Nitry. Ste v meste medzi budovami, no stačí prejsť mostom cez rieku a ocitnete v rozprávkovom priestore lúky medzi stromami, na festivale,” pokračuje Tesák.

 Jedným z headlinerov FLAAM festivalu je poľská kapela Hańba

FLAAM festival založila v roku 2014 trojica študentov z Nitry.. Hoci mali minimálne skúsenosti s organizovaním akcii, za 5 rokov sa im podarilo dostať FLAAM na festivalovú mapu Slovenska. „Všetko sa učíme za pochodu, systémom pokus-omyl. Na rozdiel od väčších akcií si to však môžeme dovoliť a zároveň nemusíme robiť pri príprave toľko kompromisov.” dopĺňa Tesák. Na festivale si v minulosti zahrali napríklad Korben Dallas, Chiki Liki tu-a, Katarzia či Fallgrapp, no aj českí Ghost of You alebo poľské alternatívne duo Coals.

Po polnoci bude FLAAM patriť českému producentovi Ventolinovi

 A ako bude vyzerať tohtoročný FLAAM? Okrem spomínaných headlinerov sa na ňom predstaví domáca trojka LUVVER (bývalí Fresh Out Of The Bus), indie-folková kapela Lor z Poľska, slovenský producent Inkwall či nový objav na našej scéne, kapela Riava. Okrem toho čakajú na návštevníkov rôzne bizarné sprievodné aktivity. Na Flaame sa odohrá napríklad prvý zápas v tzv. flámbale, čo je nová forma futbalu, v ktorom výsledok zďaleka nezávisí od fyzických schopností zúčastnených hráčov. Organizátori tiež chystajú preteky v jedení štipľavých jedál či krčmový kvíz.

Svojský zmysel pre humor nezapreli ani pri cenách lístkov. Prvých 200 kusov predávajú na webe www.flaam.sk za 11€, no v kategóriách sa vyníma lístok za 50 000 € označený ako TVOJ FLAAM. Ak by ho niekto kúpil, všetkým ostatným vrátime peniaze a festival zorganizujeme len pre neho,” hovorí s úsmevom Tesák. „Tajne však dúfame, že ak by to niekto spravil, veľkodušne by pustil na festival všetkých. A peniaze nám nechal. Budúci rok by sme za ne mohli zavolať napríklad Modus v pôvodnej zostave.

5. ročník FLAAM festivalu sa bude konať v sobotu 18. augusta v Nitre. Kompletný program, informácie a vstupenky nájdete na oficiálnom webe festivalu www.flaam.sk.

TS festivalu FLAAM
Príbehy
0
Komentovať (0)