foto: interez.sk (Jaroslav Novák)

Koniec festivalového leta sa bude už tradične niesť v znamení slnečného reggae, ska, hip-hopu a elektronickej hudby.

Na Zlaté Piesky 23. a 24. augusta totiž láka už 12. ročník obľúbeného festivalu Uprising. Okrem Ms. Lauryn Hill z legendárnych The Fugees, Nneky,  Dub INC, Third World, Elephant Man či Chase & Status na najpozitívnejšom festivale Slovenska, nebudeme chýbať ani my. Na Interez scéne sme si pre vás spolu s partnerom Slovenskou sporiteľnou tento rok pripravili zaujímavý program z prostredia nášho portálu. Cestovanie, ekológia, stand-up comedy, kvíz, ale aj aktuálne spoločenské témy. Na čo sa môžete tešiť?

Interez scéna so svojím okolím budú na 12. ročníku Uprising festivalu opäť vytvárať bezhlukovú zónu. Živú hudbu teda nenájdete, namiesto toho ale chill, posedenie pri pivku či vínku s priateľmi na mieste, kde sa nemusíte prekrikovať.

foto: interez.sk (Jaroslav Novák)

Areál festivalu Uprising sa otvára v piatok 23. augusta o 12. hodine. Na Interez scéne vás privítame už o 14:30. Program otvorí otvorí panelová diskusia našich kolegov zo Startitup-u, s odborníkmi z rôznych oblastí na tému „Je tvoj vzhľad viac, ako tvoje schopnosti?“. Hneď po diskusii otvoríme workshop, kde si spolu s Kubom z Pure Love môžete vyrobiť peňaženky z tetrapakových obalov.

Hneď potom prídu na rad dve cestovateľské prednášky. Prvú budú mať na starosti chalani z Adventure Hunters, ktorí odprezentujú svoju dvojtýždňovú cestu do Afriky iba za rožky. O druhú sa postará známy cestovateľ Milan bez Mapy, ktorý porozpráva o tom, aká bola dobrovoľnícka práca na kávovej biofarme na Havaji.

Večerný program Interez scény prvého festivalového dňa sa bude ďalej niesť v zábavnom duchu. Pripraviť sa môžete na súboj komikov Silných rečí v podaní Jakuba Zitrona Ťapáka, Joe Trendyho, Jakuba Lužinu, Maja Psára č Docenta. Po nich bude nasledovať ďalší stand-up, tentokrát v podaní Jakuba Pohleho, ktorý je známy najmä vďaka projektu Málo cynizmu na toto mesto. Pozrie sa na súčasnú politickú a spoločenskú situáciu, ktorá momentálne vládne na Slovensku.

V sobotu sa vyspávať nevyplatí. Program Interez scény totiž o 10:30 otvorí diskusia na jednu z najaktuálnejších spoločenských tém Slovenska i Európy, „Utečenci na Slovensku“ Program bude pokračovať kvízom, ktorý si pre zúčastnených pripravíme my, v redakcii. Bude sa hrať o naozaj zaujímavé ceny, preto by ste to nemali zmeškať.

Nasledovať bude séria 4 cestovateľských kín v podaní Barbory Beshiu Žiškovej (Jamajka), Filipa Jánošíka (Cesta hrdinov SNP), Petra Gregora (Somálsko) a Petra Hliničana z Travelistanu o zakaukazských krajinách.

Večer bude opäť patriť Silným rečiam, kde sa tentokrát predstavia Simona, Matej Makovický, Martin Hatala a Nasi. Ak už budete mať všetkého dosť, môžete si prísť o 22:00 oddýchnuť k dokumentom od Uprisingu, kde sa spoločne pozrieme na 3 predchádzajúce ročníky.

Viac informácií budeme pridávať každý deň v udalosti na Facebooku, preto sa neváhaj pridať. Tešíme sa na vás!

Najnovšie články