slavorum.org

Lucia Mužlová / / Svet
Nechápte ma zle, Česká republika je naozaj krásna krajina, no ukrýva v sebe aj tak trochu desivé miesta. Od kostolov, v ktorých nájdete ľudské kosti a lebky až po kostoly, v ktorých údajne straší.

Niekde medzi týmito miestami sa nachádzajú aj Čertovy hlavy, ktoré sa nachádzajú neďaleko Liběchova, pri obci s názvom Želízy. Toto miesto je veľkým turistickým lákadlom, no na prvý pohľad, a aj podľa samotného názvu, vám možno napadne, že sa jedná o desivé miesto.

certovyhlavy2
wikipedia.org

V polovici 19. storočia vytesal sochár Václav Levý do pieskovcových skál sochy dvoch diabolských hláv. Z hľadiska rozmerov sa jedná o unikátne dielo.

certovyhlavy3
wikipedia.org

V minulosti neboli občania okolitých dediniek vôbec nadšení z toho, že majú v skalách vytesané dve čertovské, alebo teda diabolské hlavy. V minulosti boli ľudia veľmi poverčiví a niektorí sa dokonca báli ku skalám približovať. Dnes to už ľudia berú celkom inak. Z tohto miesta sa stala populárna pamiatka, na ktorú sa ročne príde pozrieť veľké množstvo turistov a občania sú tak radi, že turizmus v tejto oblasti prekvitá.

certovehlavy4
wikipedia.org

Dnes sú sochy trochu poškodené, či už vandalmi alebo aj počasím, a teda dažďom, vetrom, no najmä sa na nich podpísal aj zub času. To je práve tá vec, ktorá robí z tohto miesta tak trochu hrôzostrašnú turistickú atrakciu, ktorá po zotmení môže pôsobiť trochu desivo. Čertovy hlavy sú voľne prístupné ľuďom a nájdete ich ak pôjdete po modrej značke od obecného úradu obce Želízy.

interez.sk (Lucia M.), slavorum.org
0
Komentovať (0)