Foto: Facebook (Indonesian Consulate General Osaka - 在大阪インドネシア共和国総領事館)

Podarilo sa ho zachrániť až po 49 dňoch.

Rybár Aldi Novel sa na malom člne vydal 125 kilometrov od pobrežia na lov. To čo nasledovalo, by ho však nenapadlo, ani v tom najhoršom sne. Mladý chlapec z Indonézie bol uväznený na palube svojho člnu od 14. júla. Za ten čas preplavil tisíce kilometrov a zachránilo ho až plavidlo s panamskou vlajkou, neďaleko ostrova Guam.

Aldi pracoval na mori, zatiaľ čo obýval svoj rompong, Malé plavidlo, ktoré pripomína skromnú chatku. Štandardne to prebiehalo tak, že každý týždeň sa pri ňom niekto zastavil, aby zozbieral ulovené ryby a nechal mu tu zásoby na ďalší týždeň v podobe čistej vody, jedla a benzínu. Na člne mal aj agregátor a vôkol neho rozmiestnené svetlá, na ktoré uprostred noci lákal ryby.

Zlé počasie však Aldiho rompong odvialo a on sa ocitol na otvorenom mori. Počas mesiaca a pol na palube, niekoľkokrát uvažoval nad samovraždou. Pomáhali mu však podľa jeho slov myšlienky na rodinu a bibliu. Kým bol na mori uväznený, veľké lode okolo neho preplávali minimálne desaťkrát, no ani raz si ho nevšimli.

Aldi sa živil rybami, ktoré ulovil a pil morskú vody, ktorú filtroval cez textil. Postupne pálil časti svojho člna, aby si zabezpečil oheň. Keď Aldi v posledný augustový deň vyslal núdzový signál, konečne si ho všimla panamská loď, ktorá ho zachránila. Keď sa tak stalo, posádka sa oňho postarala a dopravila ho do Japonska, kam mala loď namierené.

Z karanténnych dôvod nemohol Aldi letieť domov okamžite, no jeho príbeh mal šťastný koniec. Pokiaľ je človek vytrvalý a má trpezlivosť, je vysoká šanca, že sa jeho nádej obráti na realitu.

jakartapost.com
Príbehy
0
Komentovať (0)