foto: Pixabay

katka / / Veda
Ak vás zaujíma ufológia či prípady ľudí, ktorí tvrdia, že videli zvláštne javy na oblohe, môžete si ich pozrieť.

Britská vláda už minulý mesiac sľubovala, že zverejní aj posledné dokumenty týkajúce sa spozorovania UFO. Verejnosť má teraz k dispozícii na prehliadnutie 15 dokumentov z celkových 18. Zatiaľ však nie sú k dispozícii v digitálnej verzii, teda na ich preštudovanie si budete musieť urobiť menší výlet do Londýna.

Konšpiračných teoretikov to, samozrejme, veľmi teší a o informácie sa zaujímajú, hoci nejde o žiadne dôkazy potvrdzujúce existenciu mimozemského života. „Žiadne spozorovanie UFO, ktoré bolo Ministerstvu obrany nahlásené, neodhalilo ani prítomnosť mimozemšťanov, ani vojenskú hrozbu Veľkej Británii,“ vyjadril sa Carl Mantell z Kráľovského letectva.

pixabay

Väčšina dokumentov bola zverejnená v roku 2013. O rok neskôr však ministerstvo priznalo, že 18 spisov sa rozhodli nepublikovať, pretože obsahovali informácie, ktoré nemali byť verejnosti prístupné. Tie mali byť ešte raz preskúmané, čo bolo všetkým nadšencom UFO podozrivé. Nakoniec boli publikované bez veľkej pozornosti, čím sa podľa konšpirátorov snažili, aby sa na ne zabudlo.

K žiadnemu revolučnému odhaleniu utajovaných informácií však nedošlo a ufológom neostáva nič iné, len hľadať senzácie aj tak, kde v skutočnosti žiadne nie sú. Ak sa však na dokumenty pozeráte s triezvou mysľou, môžete v nich nájsť zaujímavé hlásenia ľudí z rokov 2008 – 2009, ktorí videli biele, oranžové či červené svetlo na oblohe. Niektoré sa pohybovali po vetre, niektoré proti nemu. Všetko to však boli lietajúce lampióny vypustené počas svadby.

Pozri aj: Objavenie mimozemského života? NASA má pre skupinu Anonymous jasnú odpoveď

iflscience.com
0
Komentovať (0)