Možno sa vám zdá, že ľudia okolo vás si veci príliš nevšímajú a vždy ich musíte upozorňovať aj na malé zmeny, ktoré zbadáte. To môže byť trochu nepríjemné.

 Ak ste sa však v podobných situáciách našli, môže to byť známkou toho, že trpíte obsedantno-kompulzívnou poruchou v skratke OCD. Nie je to nebezpečné a dá sa s tým žiť, takže sa nemusíte strachovať.

Článok pokračuje pod videom ↓

Nedávno sme vám priniesli aj článok o 12 veciach, ktoré vám úplne zmenia pohľad na život. Už ste ho čítali?

OCD poruchou trpí približne 3,3 miliónov Američanov a postihuje rovnako mužov aj ženy. K niektorým príznakom patrí napríklad nutkavý pocit stále si umývať ruky, neustále kontrolovanie vecí, ako napríklad či ste zamkli dvere alebo vypli sporák. Niekedy môžu byť takíto ľudia posadnutí čistotou a tiež môžu byť neschopní zbavovať sa niektorých vecí, čo znamená, že doma majú skladisko nepotrebných harabúrd.

Samozrejme, aby vám oficiálne potvrdili, že trpíte touto poruchou, musíte navštíviť odborníka, lekára, ktorý poruchu dokáže identifikovať a tiež vám s ňou pomôcť. Ak máte ale malé podozrenie, môžete si ho potvrdiť alebo vyvrátiť pomocou nasledujúcich obrázkov. Všimli ste si hneď každú malú nezrovnalosť?

ocd
playbuzz.com
ocd2
playbuzz.com
ocd8
playbuzz.com
ocd7
playbuzz.com
ocd6
playbuzz.com
ocd5
playbuzz.com
ocd4
playbuzz.com
ocd3
playbuzz.com
ocd9
playbuzz.com

Jasné, každému z nás sa už stalo, že nás napadlo v práci, či sme zamkli auto na parkovisku, jednoducho, či sme na niečo nezabudli. Mnohí z nás si kvôli tomu možno aj odskočili z práce. Ak sa vám to občas stane, ešte to neznamená, že hneď trpíte poruchou OCD. Horšie je, ak vás takéto myšlienky „zožierajú“ celý deň a hlavne každý deň. Na túto poruchu vo svete trpí cca 3,2 % populácie a hovorí sa, že ňou trpeli aj Nikola Tesla a Charles Dickens. OCD v sebe nesie mnoho príznakov a u každého sa to môže prejavovať trochu inak. Ak ste si na každom obrázku všimli nejakú nezrovnalosť, čo ste si asi aj všimli, ste plne sústredení a najmä ste sa sústredili na to, že máte niečo hľadať. Určite to neznamená, že trpíte poruchou OCD. Horšie by už bolo, ak by vám tento test behal po rozume ešte aj večer v posteli. Ak máte podozrenie, najlepšie urobíte, ak vyhľadáte rady odborníkov.

interez.sk (Lucia M.), playbuzz.com
Všetko začína v tvojej hlave
Uložiť článok

Viac článkov