Vzťahy nikdy neboli  len prechádzka ružovou záhradou. Nech už sa milujete akokoľvek, z času na čas príde deň, kedy sa obloha aj nad vašim vzťahom zatiahne, a prídu hádky.

Dobre viem, že človek v zlosti povie rôzne zlé veci, ktoré by neskôr najradšej zobrať späť, no možné to už nie je. Namiesto toho, aby ste v budúcnosti ľutovali, čo ste nenávratne vypustili z úst, je dôležitejšie, aby ste si dávali pozor na reči, kým je ešte čas.

Tieto vety by ste nemali používať ani pri hádke, pokiaľ sa nemáte v pláne s priateľom v najbližšej dobe rozísť.

  1. „Zmenil si sa“ – meníme sa každý jeden deň a je to dobré, pretože to znamená, že rastieme. Pokiaľ však budeme túto vetu využívať ako „zbraň“ naznačujeme tým ako sa nám nepáči ako sa priateľ zmenil, a v tom prípade je lepšie rozmýšľať nad rozchodom namiesto, toho aby sme mu to vyčítali.
  2. Slová ako „nikdy“ alebo „vždy“ – sú príliš agresívne. A zovšeobecňujú. Každá situácia je iná, a my nemôžeme zhrnúť niekoho správanie, do týchto dvoch slov.
  3. „Rob si čo chceš.“ – pričom v skutočnosti to tak nemyslíme, len už nemáme chuť niečo ďalej riešiť. Tomu druhému tým však dávame najavo, že už nám na tom nezáleží, čo v skutočnosti pravda byť nemusí.
  4. Vetu typu : „ Keby som to bola vedel skôr, nikdy by som si s tebou nezačal“ – maximálna hlúposť, ak sa niekoho rozhodneme milovať, musíme ho prijať s jeho minulosťou, nech už je akákoľvek. Záleží predsa na tom, čo je tu a teraz, a ako sa k nám správa.
    pexels.com
  5. Vykrikovať všetky dôvody predošlých hádok – pokiaľ ste si neodpustili to, čo sa stalo, len ťažko sa niekam pohnete. A každá nová nezhoda bude len prilievať vodu do ohňa. Ak mu máš za každým vyhodiť na oči chyby minulosti, radšej sa na to vykašli.
  6. Používať slovo „rozchod“ ako vyhrážku. – a hlavne pokiaľ to naozaj urobiť nechceš. Zahnať druhého do kúta tým, že sa mu budeme vyhrážať rozchodom je manipulatívne a nespravodlivé. Pokiaľ niečo chceme vo vzťahu dosiahnuť, naučme sa o tom s pokojom porozprávať a nájsť rozumný kompromis.
  7. Porovnávať váš vzťah s inými – to, čo máte vy, je jedinečné. Každý vzťah je iný a svojím spôsobom špecifický. Preto sa v prvom rade pozeraj do svojho taniera, a nenadhadzuj priateľovi to, čo pre tvoju známu urobil jej frajer.
  8. Neponižuj ho. A neurážaj. Nezabúdaj, že ty sama si si ho vybrala, a preto by si si aj v hneve mala pamätať na veci, ktoré na ňom miluješ.

Pokúste sa dôležité veci riešiť s chladnou hlavou. Ak sa pohádate nechajte si pre seba trochu času osamote. Obaja porozmýšľate, vychladnete a daný problém si potom vyriešite o čosi triezvejšie.

Pozri aj: AKO BOJOVAŤ S DEPRESIOU? TAKTO ZNIE JEDNODUCHÁ RADA GENIÁLNEHO STEPHENA HAWKINGA

Odzadu.sk
Všetko začína v tvojej hlave
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )