Branislav Blaško / /
Najzaujímavejšie informácie zo sveta zvierat, z najrôznejších krajín, prírody, vesmíru. Veci, ktoré ste nevedeli o zdraví, jedle, správaní a o mnohých ďalších témach. To všetko sa vám v našich faktoch pokúšame priniesť každý deň. O čom to bude dnes?

Svet je preplnený informáciami o všetkom, čo naša rozmanitá planéta ponúka. Je toho toľko, čo nevieme, o čom sme ešte nepočuli… My sa vám pokúsime pravidelne prinášať tie najväčšie zaujímavosti a fakty na rôzne témy, aby ste mohli nepretržite spoznávať všetko okolo vás. Ste zvedaví, o čom to bude tentokrát? Dnes vám prinášame netradičné fakty o kurióznych úmrtiach, ktoré nastali v priebehu histórie. 

Kráľovský jedák

Počas vlády švédskeho kráľa Adolfa Fredericka v roku 1771 došlo k skutočne nezvyčajnej smrti. A jej aktérom bol práve kráľ Frederick. Jeho tráviaci trakt nezvládol jedlo pozostávajúce z homára, kyslej kapusty, kaviáru, údeného sleďa, šampanského, a to všetko zavŕšené 14 chodmi jeho obľúbeného dezertu. Odvtedy sa o ňom učia deti vo švédskych školách ako o kráľovi, ktorý sa prejedol až k smrti.

Zjedenie olova

flickr.com
flickr.com

94-ročný Henry Hall bol najstarším strážcom majáku na anglicko-walskom pobreží. V roku 1755 maják zasiahol požiar a Henry musel z majáku rýchlo zutekať. Keď sa pozeral hore na maják ako horí, zrazu dole spadla časť roztaveného olova. Tá zasiahla Henryho priamo do úst a spôsobila mu smrť. Tento kus olova je uchovaný v národnom múzeu v Škótsku.

Chcel, aby ho trafil blesk

Američan James Otis mal bizarné myšlienky a často hovoril svojim priateľom a rodine, že ideálna smrť je podľa neho zásah bleskom, a tak by si aj prial odísť z tohto sveta. Toto želanie sa mu dňa 23. mája 1783 náhle a asi pre neho aj predčasne vyplnilo. Keď stál vo dverách, udrel do domu blesk a Jamesa zasiahol smrtiaci výboj.

Dva mesiace s guľkou v hlave

V roku 1877 bol muž menom David Lunt účastníkom ozbrojeného incidentu v pohostinstve v Južnej Dakote. Keď konflikt prerástol do veľkých rozmerov, padol výstrel a Davida zasiahla strela do čela. David ale tento výstrel prežil a neskôr sa začal venovať bežným činnostiam a každodenným prácam. Po 67 dňoch však zacítil prudkú bolesť v hlave a po nejakej chvíli sa zrútil mŕtvy na zem. Následná pitva potvrdila smrť spôsobenú strelným zranením hlavy, avšak nikto nechápal ako mohol David prežiť tých 67 dní, keďže smrť v takých prípadoch nastáva takmer vždy okamžite.

Prehltnutie špáradla

tango.image-static.hipwee.com
tango.image-static.hipwee.com

V roku 1941 americký románopisec Sherwood Anderson zomrel kvôli prehltnutiu špáradla. Počas plavby na lodi do Južnej Ameriky omylom prehltol tento predmet. Keď cítil prudké bolesti brucha, navštívil lekára a následne bol prevezený do nemocnice, no tam mu však nevedeli pomôcť. Následná pitevná správa potvrdila, že smrť nastala kvôli prehltnutému špáradlu, ktoré poškodilo vnútorné orgány.

Nebezpečný vták

Počas závodu Formuly 1 došlo ku kurióznej nehode, ktorá však skončila tragicky. Alan Stacey počas závodu na belgickom okruhu v roku 1960 havaroval a na následky nehody aj zomrel. Nehodu spôsobil vták, ktorý nečakane zostúpil dole a narazil Alanovi do tváre, a on tak stratil kontrolu nad formulou. Po niekoľkých minútach na následky zranení zomrel.

Nezničiteľné okno

ytimg.com
ytimg.com

Štátny zástupca Garry Hoy zomrel pri tom, ako dokazoval, že jeho okno je nezničiteľné. Nepríjemná udalosť sa odohrala v roku 1993 a ak by jeho kancelária nebola na 24. poschodí, tak by všetko mohlo dopadnúť dobre. Aby Garry dokázal svojej návšteve že jeho okno je nezničiteľné, rozbehol sa oproti nemu a veril, že sklo sa nerozbije. To sa ani nestalo, no okno nevydržalo nápor, celé vypadlo z rámu a Garry sa zrútil tragicky dole.

Najstaršia kuriózna smrť

Aténsky zákonodarca Draco bol medzi ľuďmi mimoriadne obľúbený. Počas prejavu ho raz nadšený dav zahádzal veľkým množstvom rôznych darov ako boli klobúky alebo čiapky. Zomrel na následky udusenia.

Vlastný odpal

Jedna z prvých baseballových superstar umrela pri odpaľovaní homerunu. Pri silnom odpale si poranil brucho a po štyroch dňoch zomrel. Zranenie pri hre mu poškodilo močový mechúr a spôsobilo vnútorné krvácanie.

Zomrel od hladu

bbci.co.uk
bbci.co.uk

Matematik Kurt Gödel bol čudák. Bál sa otravy a tak nejedol nič, čo by mu nepripravila jeho manželka Adele, ktorej plne dôveroval. Avšak Adele v roku 1978 ťažko ochorela a musela nastúpiť na liečenie do nemocnice. Kurtovi tak nemal kto variť a jedlo od iných zo strachu neprijímal. Zomrel po šiestich mesiacoch odvtedy, ako manželka nastúpila na liečenie. A dôvod? Hlad a podvýživa. V čase smrti mal iba 29,5 kg. V úmrtnom liste stálo, že Kurt zomrel na podvýživu a depriváciu spôsobenú poruchou osobnosti.

Pozri aj: Najbizarnejšie úmrtia ľudí v celej histórii ľudstva, ktorým určite neuveríte

interez.sk (mmm), unbelievable-facts.com
Všetko začína v tvojej hlave
0
Komentovať (0)