bmedia.fooducate.com

Hovorí sa, že jedno jablko denne nahradí doktora. Napadlo by vás doplniť jablko aj iným ovocím? Banány by si takisto zaslúžili, aby sme im venovali...

Hovorí sa, že jedno jablko denne nahradí doktora. Napadlo by vás doplniť jablko aj iným ovocím? Banány by si takisto zaslúžili, aby sme im venovali trocha viac pozornosti. Časy, kedy sa na ne muselo čakať v dlhých radoch niekoľko hodín, sú už našťastie preč. Prečo si teda toto úžasné ovocie nedopriať častejšie? Je plné vitamínov, proteínov a minerálov, môže nahradiť rýchle raňajky, desiatu, .. A dokonca je to všeliek na nespavosť.

kuow.org
kuow.org

Podstatne zvyšujú energiu vďaka trom prírodným cukrom – glukóze, fruktóze a sacharóze. Navyše obsahuje vitamín B6, ktorý glukózu v tele reguluje, takže sa nemusíte, že by vám toľko cukrov mohlo uškodiť. U športovcov sú preto veľmi obľúbeným ovocím, 2 banány energeticky bohate vystačia pred cvičením. Ďalej sú vynikajúcim zdrojom vlákniny, ktorá je veľmi nápomocná pri trávení, pomáhajú pri videní v tme, chránia pred žalúdočnými vredmi, spevňujú kosti, znižujú riziko rakoviny, sú bohaté na železo, pomôže pri pálení záhy, …

bmedia.fooducate.com
bmedia.fooducate.com

Obsahujú proteín tryptofán, pri ktorom je dokázané, že vám skutočne dokáže pomôcť pri depresiách. Dobrú chuť a dobrú náladu! Takto vám dokážu pomôcť aj tabletky z lekárne, ale prečo radšej nesiahnuť po zdravšej a hlavne chutnejšej ceste?

a3145z3.americdn.com
a3145z3.americdn.com

Nájdeme v nich aj veľké množstvo draslíku, ktorý vám pomôže zostať v stredu a sústredení. Preto by ste sa s nimi počas skúškového mali určite skamarátiť ešte viac. Prebehol dokonca výskum, kedy 200 študentov počas skúškového jedlo banány „od nevidím do nevidím“ a ukázalo sa, že draslík im naozaj pomohol udržať ich sviežich. Draslík je navyše vynikajúci aj v tom, že napomáha udržiavať krvný tlak v norme.

 Pokračovanie článku na ďalšej strane…