Foto: Lufthansa

brooklynskyfrajer / / Série
Klasické pozadie na Windows XP, ktoré je tu s nami od prelomu milénia sa v priebehu rokov stalo najpopulárnejšou fotografiou na svete.

Tapeta s názvom Bliss, ktorá sa stala ikonou operačného systému Windows má v súčasnosti už neuveriteľných 21 rokov. Charles O’Rear, ktorý je autorom fotografie bol oslovený k tomu, aby vytvoril novú generáciu tejto fotografie. A tak aj učinil a hneď v troch rôznych záberoch. Projekt s názvom New Angles of America je zameraný na novú generáciu smartfónov.

Onedlho budem mať sedemdesiatšesť rokov a uvedomujem si, koľko pre mňa znamená fotografia pre Microsoft,“ povedal O’Rear. „Ako autor najpozorovanejšej fotografie v histórii, som si užil každú minútu svojej slávy.“ Charles vytvoril tento záber v rolu 1996 v Kalifornii na fotoaparát stredného formátu. V tom čase bol na ceste za svojou priateľkou, no tento dokonalý výhľad mu skrížil cestu.

Charles O’Rear
Lufthansa

Prvýkrát zaslal túto fotografiu do americkej spoločnosti Corbis, ktorá sa zaberá reklamou a licencovaním. Neskôr však na túto fotografiu zakúpil práva Microsoft. Konkrétne to bolo v roku 2000, čiže rok predtým ako bol oficiálne spustený Windows XP. V súčasnosti vypracoval ďalšie zábery, ktorým sa taktiež nedá uprieť ich krása,. Zároveň zapadajú konceptu, ktorý vznikol pri fotografii krajiny.

Charles O’Rear
Charles O’Rear
Charles O’Rear

Ako sa vám páčia jeho nové pozadia? Sú rovnako dobré ako obľúbené pozadie Windowsu XP?

Pozri aj: Bola by svetovou jednotkou. Takto by to vyzeralo, keby bola Európska únia jedným štátom

boredpanda.com
0
Komentovať (0)