Michal Blaško / / Kultúra
José González s orchestrom The String Theory vyrazili na prvé spoločné turné po šiestich rokoch. V rámci európskej šnúry sa už túto nedeľu zastavia aj v bratislavskej Starej tržnici.

Keď naposledy spojil sily švédsky muzikant s argentínskymi koreňmi José González s orchestrom The String Theory, písal sa rok 2011. Výsledkom boli vypredané koncertné sály a pochvalné recenzie od svetových médií ako The Independent, El País, Dagens Nyheter alebo Hamburger Abendblatt. Zdá sa, že tomu nebude inak ani pri aktuálnom turné, len pred pár dňami odohralo zoskupenie jeden z prvých koncertov tohto roku vo vypredanom Southbank Centre v Londýne.

José González má na konte množstvo úspechov aj ako sólový umelec, napríklad z jeho debutového albumu Veneer sa dodnes predalo vyše milióna kópií. Pieseň „In Every Direction“ z jeho ďalšieho projektu Junip zaradil magazín Rolling Stone do top 50 singlov z roku 2010. Nemenej úspešný je aj orchester The String Theory, ktorý spája umelcov z Berlína a Göteborgu, venuje sa experimentálnej hudbe a do svojich vystúpení zahŕňa vizuálne aj intermediálne umenie. Vedie ho hudobník a skladateľ PC Nackt, ktorý už ako teenager skladal hudbu pre balet a od roku 2011 spolupracuje s berlínskym hudobníkom Sashom Ringom. Ten je známy pod umeleckým menom Apparat a je tiež súčasťou elektronického projektu Moderat. To mimochodom patrí k prvým ohláseným menám, ktoré v lete vystúpia na festivale Grape v Piešťanoch.

Koncert Josého Gonzáleza s The String Theory sa uskutoční 29. januára 2017 v Starej tržnici pod taktovkou Grape Agency. Vstupenky na koncert sú dostupné v sieti Ticketportal.

TS gestivalu Grape (Denisa Chylová)
0
Komentovať (0)